konto usunięte

Temat: KAMPANIA !!

Koledzy i kolezanki motocyklisci, od jakiegos czasu obserwuję to co sie dzieje w mediach w temacie motocykli, motocyklistow ect. W miedzyczasie przegladam internet pod katem zdarzen drogowych z udzialem motocyklistow. Coraz bardziej przeraza mnie stosunek mediow, policji, panstwa i przecietnych ludzi wypowiadajacych sie na forach internetowych, do kierowcow jezdzacych motocyklami. Traktowani jestesmy jako zlo konieczne mimo iz jestesmy takimi samymi pelnoprawnymi uzytkownikami drogi jak inni kierowcy. Wiem ze miedzy nami jest duzo szlonych malolatow (i nie tylko) na litrach, ale duzo wiecej jest ludzi myslacych, traktujacych motocykle jak hobby jak odskocznie do codziennosci ale nie na zasadzie 0/1. Kazdy z nas chcialby wrocic do domu w jednym kawalku i bynajmniej nie w plastikowej torbie. Z uwagi na to iz przeogromna czesc z nas ma rodziny, kota, rybke czy cos dlaczego warto zyc. Wiekszosc zdarzen drogowych spowodowanych jest BLEDAMI kierowcow SAMOCHODOW, wiec moze trzeba by wreszcie wytlumaczyc tym Milicjantom, ze POWINNI ZROBIC TAKZE kampanie sierowana do KIEROWCOW SAMOCHODO i uswiadomic co niektórych, ze nie zyjemy na dzikim zachodzie. Jest nas tu spora liczba ludzi na tym formu. Sa wsrod nas lekarze, marketingowcy, programisci, itp.. A moze STWÓRZMY WLASNA KAMPANIE pokazmy jak silna grupa jestesmy i nie dajmy sie bezkarnie rozjezdzac. Moglibysmy zaczac np. od stworzenia strony uswiadamiajacej, moze jakas fundacja, stpwarzyszenie. Zangazujmy sie w poprawe NASZEGO WŁASNEGO bezpieczenstwa. Nie wazne jak bardzo uwazamy sie za inteligentnych i przewidujacych kierowcow, ale na zwalczanie glupoty osob trzecich mozemy na drodze miec za malo czasu. Lepiej wszesniej dac sie zauwazyc. Fajnie by bylo zebrac sie jakas grupa i moze walnac jakis protest na Wiejskiej, moze jakies koszulki ubierane np w piatki, uswiadamiajace kierowcow. Ludzie, zrobmy cos bo w temacie WYPADEK zaczyna przybywac postow w tempie expresowym.. :/

Lewa w gore!
goncior
Jakub J.

Jakub J. Graphic Designer

Temat: KAMPANIA !!

Tomek, byc moze nie powinienem byc pierwszym ktory odpisuje na Twojego posta, jednak jak go juz przeczytalem to podziele sie na goraco, co by mi mysli nie pouciekaly.

Na tym forum temat inicjatyw wielokrotnie sie przewijal. Bodajze w ubieglym roku padaly pomysly o nakreceniu spotow informacyjnych, powstal projekt koszulki pt: Twoj samochod moze zabic ... wiele tez duzo bardziej ogolnych pomyslow czy ideii - w tym kilka Twoich. Ogolnie spojrzenie mam takie, ze latwo stosunkowo jest nawolywac, gorzej z wykonaniem, bo potrzeba poswiecic czas. Czas wolny za ktory nikt nie zaplaci a jedyna nagroda moze byc satysfakcja. Ze swojego doswiadczenia wiem, ze i o nia ciezko, bo na koniec widzisz jakie rzeczy zrobilbys inaczej - lepiej.

Piszesz o zakladaniu stowarzyszenia czy fundacji. Nie musisz zakladac. Zapraszam do nas. Gwarantuje ze to o czym piszesz znajdziesz w celach statutowych PSMu. Do tego dostaniesz wsparcie ludzkie. Wiedzy odnosnie zdobywania dotacji i sposobu realizacji. Potrzebny bedzie jednka Twoj czas, pomysl i plan jego wykonania. To jak? Dalej lewa w gore?

Smoku

konto usunięte

Temat: KAMPANIA !!

Jakub J.:
Ogolnie spojrzenie mam takie, ze latwo stosunkowo jest nawolywac, gorzej z wykonaniem, bo potrzeba poswiecic czas. Czas wolny za ktory nikt nie zaplaci a jedyna nagroda moze byc satysfakcja.

Moze i czasu malo, za to glowa pelna pomyslow, moze ktos ma tego czasu wiecej a nie ma pomyslu. Poaz tym jakas tam chwilke zawsze mozna wygospodarowac.

Poza tym w zeszlym roku udalo mi sie wraz z Bikers.pl i TVN Warszawa (dzieki IZA) poruszyc pare ciekawych spraw.

Piszesz o zakladaniu stowarzyszenia czy fundacji. Nie musisz zakladac. Zapraszam do nas. Gwarantuje ze to o czym piszesz znajdziesz w celach statutowych PSMu.

Czyli gdzie..?
To jak? Dalej lewa w gore?

ZAWSZE! ;)

gonciorTomasz G. edytował(a) ten post dnia 29.03.10 o godzinie 20:24

konto usunięte

Temat: KAMPANIA !!

Każda tego typu inicjatywa potrzebuje bardzo ważego elementu - LIDERA , Tomek jeśli się nim niniejszym zdeklarujesz masz moje i Nasze PSM-u wsparcie :o)

http://www.ewo.org.pl/

konto usunięte

Temat: KAMPANIA !!

A jak wsadzaja to tez prezesa.. ;)))
Jakub J.

Jakub J. Graphic Designer

Temat: KAMPANIA !!

A za co mieliby wsadzac? :)

Nie mam jak Ci wkleic linku ale cele ststutowe znajdziesz w temacie Klubu Czarnego Orzeszka i Okularow spawalniczych. Ogolne znajdziesz rowniez na stronie EWO.
Jak podeslesz na prv adres e-mail to dostaniesz pdf'a ze Statutem Stowarzyszenia.

Smoku

konto usunięte

Temat: KAMPANIA !!

Jakub z jakis powodow w Twoim profilu nie ma opcji wyslij wiadomosc..?
Jakub J.

Jakub J. Graphic Designer

Temat: KAMPANIA !!

Tomek, wszystkie interesujące Cię dokumenty znajdziesz na stronie pod poniższym adresem:

http://www.ewo.org.pl/index.php?option=com_content&vie...

SmokuJakub J. edytował(a) ten post dnia 30.03.10 o godzinie 09:13

konto usunięte

Temat: KAMPANIA !!

I co znowu umarło ? :o(
Piotr Baryła

Piotr Baryła MotoRmania i WMC.
oblatywacz.

Temat: KAMPANIA !!

Najważniejsze żeby próbować;-) Raz się nie uda, za drugim razem też coś nawali, a za trzecim i czwartym braknie czasu, ale za siódmym czy ósmym będzie już ok:)
Obserwuję temat, jeśli coś się wykluje, chętnie pomogę/pomożemy
Jakub J.

Jakub J. Graphic Designer

Temat: KAMPANIA !!

A póki co możemy przyłączyć się do tej akcji.

http://www.ulicatoniering.pl/

SmokuJakub J. edytował(a) ten post dnia 02.04.10 o godzinie 09:33

konto usunięte

Temat: KAMPANIA !!

Jakub J.:
A puki co możemy przyłączyć się do tej akcji.

Póki co, owszem... :>

pozdr,
p.
Jakub J.

Jakub J. Graphic Designer

Temat: KAMPANIA !!

Przyłapałeś mnie ;)

Smoku
Piotr Baryła

Piotr Baryła MotoRmania i WMC.
oblatywacz.

Temat: KAMPANIA !!

Jakub J.:
A póki co możemy przyłączyć się do tej akcji.

http://www.ulicatoniering.pl/

SmokuJakub J. edytował(a) ten post dnia 02.04.10 o godzinie 09:33

My do tej się już przyłączyliśmy ;-)
Dariusz M.

Dariusz M. Kadra zarządzająca

Temat: KAMPANIA !!

Jakub J.:
http://www.ulicatoniering.pl/
Dzisiaj w "Uwaga pirat" zatrzymali gościa jakimś tłustym mercedesem na Dolnym Śląsku na A4 z prędkością 199,3km/h.
Dostał 500/10 i skwitował: "Nie jedźcie za mną proszę, bo muszę nadrobić 15 minut" - te stracone na zatrzymanie.
Jakoś nikt nie mówił o wariatach, o warzywach itp.
Kłania się jeden z plakatów zeszłorocznych:
- moto 150 - "idiota, debil, dawca, warzywo"
- samochód 150 - "spieszę się"
Przyznam że jak oglądam media, czytam gazety, słucham wypowiedzi - to tracę nadzieję na jakiekolwiek (szybkie) zmiany
Może za 20, 30, 40 lat???

konto usunięte

Temat: KAMPANIA !!

tez to widzialem i mam podobne przemyslenia... dodajac do tego ponad 500 zatrzymanych na "drugim gazie" tylko w piatek wracamy pewnie do tematu tzw "spolecznego przyzwolenia".. gosc prujacy 200/h i zlapany przez policje ciagle bardziej "ma pecha" niz "nalezalo mu sie". tak samo ciagle wybaczamy wsiadanie za kierownicy po "kileiszku wina" albo po "jednym piwku". i chyba obydwie kwestie niestety nie zaleza to od ilosci kolek w pojezdzie..

Dariusz M.:
Jakub J.:
http://www.ulicatoniering.pl/
Dzisiaj w "Uwaga pirat" zatrzymali gościa jakimś tłustym mercedesem na Dolnym Śląsku na A4 z prędkością 199,3km/h.
Dostał 500/10 i skwitował: "Nie jedźcie za mną proszę, bo muszę nadrobić 15 minut" - te stracone na zatrzymanie.
Jakoś nikt nie mówił o wariatach, o warzywach itp.
Kłania się jeden z plakatów zeszłorocznych:
- moto 150 - "idiota, debil, dawca, warzywo"
- samochód 150 - "spieszę się"
Przyznam że jak oglądam media, czytam gazety, słucham wypowiedzi - to tracę nadzieję na jakiekolwiek (szybkie) zmiany
Może za 20, 30, 40 lat???

konto usunięte

Temat: KAMPANIA !!

Mamy za niskie kary i za duze spoleczne przyzwolenie.. Przydala by sie BARDZO WSTRZASAJACA kampania (materialy, wywiady z ofiarami i winowajcami z zamknietych lokum, duzo zwyklego zycia, dzieci, lakonicznie z humorem, by na koncu dowalic proza zycia unurzaną we krwi), ogolnopolska akcja propagandowa za pomoca TVP 1 i 2 oraz lokalnych przez co najmniej 1 mc tak do wyrzygania. Normalnie jak by sie na cos takiego zdobyli, przysiegam placic abonament RTV do konca zycia ;)

konto usunięte

Temat: KAMPANIA !!

Co do pijanych kierowcow to jest jeden paradok ktorego nie rozumiem.. :/

Co weekend melduja ze zlapali 2 000 - 3 000 pijanych kierowcow, a w Polsce ludzi mamy tylko 38 milionow, z czego moze 10 000 000 ma prawko, z czego rocznie 3 00 000 powinno je stracic, i tak od co najmniej 15 lat.. wiec ja sie pytam, kogo oni kurwa lapia, bo ja znam baardzo malo osob ktore jechaly po pijaku lub stracily prawko..?!! Wiec mysle ze w ciagu 20 lat, przy takich wynikach policji, to nie powinno byc prawie wcale aut na drogach..

konto usunięte

Temat: KAMPANIA !!

nie do końca, bo Ci ktorym odbiera sie prawo jazdy po roku, dwóch,
trzech znow wracają na drogę ;)
Poza tym, co roku przybywa nowych posiadaczy prawa jazdy.jacek C. edytował(a) ten post dnia 04.04.10 o godzinie 06:45
Sławomir Miłow

Sławomir Miłow Kadra Zarządzająca

Temat: KAMPANIA !!

Tomasz G.:
Mamy za niskie kary i za duze spoleczne przyzwolenie.. Przydala by sie BARDZO WSTRZASAJACA kampania (materialy, wywiady z ofiarami i winowajcami z zamknietych lokum, duzo zwyklego zycia, dzieci, lakonicznie z humorem, by na koncu dowalic proza zycia unurzaną we krwi), ogolnopolska akcja propagandowa za pomoca TVP 1 i 2 oraz lokalnych przez co najmniej 1 mc tak do wyrzygania. Normalnie jak by sie na cos takiego zdobyli, przysiegam placic abonament RTV do konca zycia ;)

Kolego, oczywiście kampania, dotkliwość i niuchronność kary to esencja. Ale , pamiętajmy że sytuacja ulega stopniowej, ale o znacznej dynamice, poprawie "w czasie". Mam prawie 50 lat, i byłem aktywnym kierowcą ( OD 16-go roku życia) w czasach kiedy jazdą po kielichu nikt, na prawdę- nikt- się nie przejmował. Jak Cię złapali to dawało się kilka tysięcy i luz ( pewnie dziś też się można wykupić, ale to incydentalnie i w małych miejscowościach). Jedynie w wypadku spowodowania szkód w mieniu lub zdrowiu na skutek kolizji pojawiały się jakieś drobne problemy i z reguły i te się dało " załatwić" , choć drożej. I to na skutek takiego "sowieckiego" podejścia wyrobiło się w społeczeństwie przekonanie, które jest przyczyną tego, że nie potrafimy sobie z pijaństwem na drogach poradzić, że nie jeździmy po pijako bo nas złapią . Nie -że nie jeździmy bo nasza sprawność jest do d...., tylko że nas złapią. To niestety nie dociera do tej części społeczeństwa które nie ma wiele do stracenia ( praca, kasa, auto, pozycja społeczna itd). Mamy to co mamy. Jak będziemy podnosić kary, publicznie piętnować, ujawniać i co tam jeszcze , to oczywiście odniesiemy skutek wśród ludzi z wyobraźnią ograniczając patologię o promile, ale procenty pozostaną bo to barany do których nic nie dociera- te procenty zrobią. Trzeba czasu aż się wykruszą- niestety. I na razie musimy uważać na innych, bo mogą być pijani, Nie możemy bać się donosić policji jeżeli wiemy że ktoś pił i jedzie, wyrabiać w społeczeństwie odruch walki z potencjalnymi zabójcami i zabijając współczucie dla pechowców których dopadło niszczęcie w postaci odebrania prawka ( zawsze na kacu), piętnować nawet jak z rodziny. Ziobroidalne metody których jestem wrogiem zaciekłym w tym przypadku należy wspierać.

Następna dyskusja:

Może kampania społeczna - TV




Wyślij zaproszenie do