Bartosz Baran

Bartosz Baran główny specjalista,
Ministerstwo Sportu
i Turystyki

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

witam
na inwestowaniu nie znam się nic a nic ale myśl o tym, że mógłbym np. włożyć 5 tyś złotych na lokatę i po roku zarobic realnie ze 200-250 zł mnie maksymalnie dołuje. W związku z tym zastanawiam się czy z tak mała kwotą można się pobawić w giełdę, ryzykując stratę ale też próbując ustrzelić coś poważniejszego?

konto usunięte

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

lepiej wpłać na lokatę. czasy sa niespokojne teraz.

konto usunięte

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

Bartosz Baran:
witam
na inwestowaniu nie znam się nic a nic ale myśl o tym, że mógłbym np. włożyć 5 tyś złotych na lokatę i po roku zarobic realnie ze 200-250 zł mnie maksymalnie dołuje. W związku z tym zastanawiam się czy z tak mała kwotą można się pobawić w giełdę, ryzykując stratę ale też próbując ustrzelić coś poważniejszego?

a mysl, ze włozysz te 5000 i za rok wyjmiesz 500 zł - nie dołuje Cię? Ta kwota wcale nie jest taka maleńka, 5000 zł wystarczy na start. Ale na początek poleciłbym ze 2 lata obserwacji, czytania, etc.
Robert K.

Robert K. PERKUN s.c.

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

Bartosz Baran:
pobawić w giełdę,

na początek proponuję zmienić nastawienie-pieniądze to nie zabawa, a gdy złe nawyki wejdą Tobie w krew przy 5k, będzie się to mściło gdy zainwestujesz 50k.

A jeśli pytanie serio to i odpowiedź serio:
Przy pomocy 1000zł przez rok zbieraj doświadczenie, następnie zdecyduj co dalej.

PozdrawiamRobert K. edytował(a) ten post dnia 26.02.10 o godzinie 11:27
Krzysztof Kajetanowicz

Krzysztof Kajetanowicz CFA. Wyceny i
modelowanie
finansowe

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

Maks 1000 zł - i zdaje się, że w swoim przypadku od razu możesz się z nimi pożegnać.

konto usunięte

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

Bartoszu naprawdę warto i nie słuchaj się powyższych wypowiedzi. Jak sam nie spróbujesz to się nigdy nie dowiesz. Ja zaczynałem w wieku 17 lat z kwotą 3000 zł, a dziś jestem traderem i nie zamieniłbym tego zajęcia na żadne inne. Goldenline to forum niby dla „elit” co mają wspaniałą pracę lub szukają dobrej drogi dla swej kariery, ale o giełdzie pojęcie jakie mają co niektórzy to szok, że „wykształciuchy „ wiedzą tak mało. Mniejsza o to. Z kwotą 5000 zł, jak będziesz grał rozsądnie, to w ciągu roku powinieneś ją pomnożyć minimum o 80% na akcjach. O derywatach na razie nie będę Ci pisał bo jesteś dopiero na początku drogi, wiec najpierw rynek akcji musisz poznać by grać na pochodnych.

Tak więc nie poddawaj się. Do odważnych Świat należy! :)

Pozdr.Marcin Kowalczyk edytował(a) ten post dnia 27.02.10 o godzinie 11:10

konto usunięte

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

polecam bezpłatne szkolenia : http://www.ferk.pl/szkolenia.php
Piotr C.

Piotr C. spekulant

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

Marcin Kowalczyk:
Mniejsza o to. Z kwotą 5000 zł, jak będziesz grał rozsądnie, to w ciągu roku powinieneś ją pomnożyć minimum o 80% na akcjach.

Jeżeli nie będzie hossy to w ciągu roku będzie miał 80%, ale w plecy, niezależnie od tego jak "rozsądnie" będzie grał. Może zajmować jedynie długie pozycje, to jest fajne na rosnącym rynku, boli na spadającym bądź w trendzie bocznym.
Co do kwoty na start to są dwie szkoły:
1. Graj taką, której utrata Cię nie zaboli - ma najwięcej zwolenników na tym forum. Biorąc pod uwagę oczekiwany rezultat gry osoby kompletnie zielonej nie jest to głupia rada.
2. Graj stawkami, które mają znaczenie - co z tego, że strata nie boli, jak wygrana też nie cieszy? Gra małą stawką utrwala brzydkie nawyki, jak brak cięcia strat, gdyż i tak nie są one bolesne.
Którą wybrać? Wg własnych preferencji, dopasować do osobowości, będąc świadomym wad i zalet obu.

konto usunięte

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

Marcin Kowalczyk:
Bartoszu naprawdę warto i nie słuchaj się powyższych wypowiedzi. Jak sam nie spróbujesz to się nigdy nie dowiesz. Ja zaczynałem w wieku 17 lat z kwotą 3000 zł, a dziś jestem traderem i nie zamieniłbym tego zajęcia na żadne inne. Goldenline to forum niby dla „elit” co mają wspaniałą pracę lub szukają dobrej drogi dla swej kariery, ale o giełdzie pojęcie jakie mają co niektórzy to szok, że „wykształciuchy „ wiedzą tak mało. Mniejsza o to. Z kwotą 5000 zł, jak będziesz grał rozsądnie, to w ciągu roku powinieneś ją pomnożyć minimum o 80% na akcjach. O derywatach na razie nie będę Ci pisał bo jesteś dopiero na początku drogi, wiec najpierw rynek akcji musisz poznać by grać na pochodnych.

Tak więc nie poddawaj się. Do odważnych Świat należy! :)

Pozdr.


A takie małe pytanie. Ile masz teraz lat ? Bo bym, tak w przybliżeniu, oszacował sobie, kiedy przegonisz Buffeta.
Oczywiście w dużym przybliżeniu, bo nie podałeś, stopy zwrotu na derywatach, która pewnie podchodzi pod 1000%Marcin M. edytował(a) ten post dnia 27.02.10 o godzinie 12:30

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

5 groszy ode mnie:

mniejszym kapitałem miałem lepsze wyniki, zacząłem od 9000 zł

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

Zgadzam się z przedmówcami i w zasadzie osobiście jestem zwolennikiem teorii pierwszej (na początku gra kwotami których strata nie boli).

Ale za minimalny poziom kwoty proponuje ustalic taki, dla którego jest minimalna kwota prowizji w BM (np. w PEKAO SA to bylo chyba min. 6 zl od kwoty 1500, ale w innych biurach jest inaczej).

A jesli o poradę chodzi... ja bym włożył kasę na lokatę 6% i włączył sobie program do "gry na gieldzie" (na onet.pl taki jest). Darmowa sprawa, dostajesz wirtualne 40tysiecy i grasz nimi na rzeczywistych akcjach, zaliczasz prawdziwe (przeniesione z GPW) spadki i wzrosty.

Jak po roku uznasz że masz boży dar, to pakuj kasę na giełde :)
Tomasz J.

Tomasz J. Analiza i
zarządzanie

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

Jeśli jesteś zielony to jaka by ta kwota nie była - stracisz ją. Oczywiście nigdy nie wiadomo, kiedy nastąpi hossa, podczas której wszystko rośnie. Zdaje się jednak, że to nie jest jeszcze ten czas :)Dlatego też, wchodzenie obecnie na rynek bez żadnej wiedzy musi skończyć się stratą.

Ale to nie znaczy, że nie warto! Możesz potraktować te pieniądze, jako opłatę za naukę w Wyższej Szkole Inwestowania :)

konto usunięte

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

Marcin Kowalczyk:
Bartoszu naprawdę warto i nie słuchaj się powyższych wypowiedzi. Jak sam nie spróbujesz to się nigdy nie dowiesz. Ja zaczynałem w wieku 17 lat z kwotą 3000 zł, a dziś jestem traderem i nie zamieniłbym tego zajęcia na żadne inne. Goldenline to forum niby dla „elit” co mają wspaniałą pracę lub szukają dobrej drogi dla swej kariery, ale o giełdzie pojęcie jakie mają co niektórzy to szok, że „wykształciuchy „ wiedzą tak mało. Mniejsza o to. Z kwotą 5000 zł, jak będziesz grał rozsądnie, to w ciągu roku powinieneś ją pomnożyć minimum o 80% na akcjach. O derywatach na razie nie będę Ci pisał bo jesteś dopiero na początku drogi, wiec najpierw rynek akcji musisz poznać by grać na pochodnych.

Tak więc nie poddawaj się. Do odważnych Świat należy! :)
Fajny tekst..;-) chyba jeszcze nie widziałeś bessy..;-)) zresztą znam właśnie takiego zielonego inwestora, który zaczął kilka miesięcy temu i zdążył już stracić... prawie połowę pieniędzy..;-)

jak mu się to udało w trendzie wzrostowym? Bardzo prosto.. ale to inna bajka..;-)

czy to ważne.. 5000 czy 10000 tysięcy.. jak nie masz pojęcia, kwota akurat jest bez znaczenia..;-)Jan A. edytował(a) ten post dnia 27.02.10 o godzinie 15:04

konto usunięte

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

Marcin M.:

A takie małe pytanie. Ile masz teraz lat ? Bo bym, tak w przybliżeniu, oszacował sobie, kiedy przegonisz Buffeta.
Oczywiście w dużym przybliżeniu, bo nie podałeś, stopy zwrotu na derywatach, która pewnie podchodzi pod 1000%
Trochę nie na temat.. byli lepsi od Buffeta.. Buffet jest bardzo dobry w swoim fachu, ale uważam, że jest przereklamowany..;-)Jan A. edytował(a) ten post dnia 27.02.10 o godzinie 14:56
Sławomir Kuziak

Sławomir Kuziak I feel you...

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

Jan A.:
Fajny tekst..;-) chyba jeszcze nie widziałeś bessy..;-)) zresztą znam właśnie takiego zielonego inwestora, który zaczął kilka miesięcy temu i zdążył już stracić... prawie połowę pieniędzy..;-)

jak mu się to udało w trendzie wzrostowym? Bardzo prosto.. ale to inna bajka..;-)
A mnie to zaciekawiło :) Ustawiał niskie stopy i kupował na szczycie? ;)

konto usunięte

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

Sławomir Kuziak:
Jan A.:
Fajny tekst..;-) chyba jeszcze nie widziałeś bessy..;-)) zresztą znam właśnie takiego zielonego inwestora, który zaczął kilka miesięcy temu i zdążył już stracić... prawie połowę pieniędzy..;-)

jak mu się to udało w trendzie wzrostowym? Bardzo prosto.. ale to inna bajka..;-)
A mnie to zaciekawiło :) Ustawiał niskie stopy i kupował na szczycie? ;)
Gra tylko na akcjach.. nie ustawia stopów.. Gość jest nadzwyczaj nerwowy.. nigdy nie kupuje na korekcie jak akcje spadają, tylko gdy rośnie co jest w zasadzie OK, ale dziwnym zbiegiem okoliczności trafił już kilka razy w szczyt.. np kupił żurawie po 2,80.. i sprzedał kilkanaście procent niżej.. chemos i zaliczył od razu 20% spadek i tak kilka razy.. i po kasie..;-) jak z kolei ma zysk, to na najmniejszym ruchu spadkowym wpada w panikę i realizuje niewielkie zyski..

jako ciekawostkę dodam, że miał też np boryszew poniżej 3.. cedc ok 40 zł.. amicę poniżej 10 zł.. Nie było za przeproszeniem lepiej siedzieć na dupie i nie kombinować..?..;-)
Sławomir Kuziak

Sławomir Kuziak I feel you...

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

Jan A.:
Gra tylko na akcjach.. nie ustawia stopów.. Gość jest nadzwyczaj nerwowy.. nigdy nie kupuje na korekcie jak akcje spadają, tylko gdy rośnie co jest w zasadzie OK, ale dziwnym zbiegiem okoliczności trafił już kilka razy w szczyt.. np kupił żurawie po 2,80.. i sprzedał kilkanaście procent niżej.. chemos i zaliczył od razu 20% spadek i tak kilka razy.. i po kasie..;-) jak z kolei ma zysk, to na najmniejszym ruchu spadkowym wpada w panikę i realizuje niewielkie zyski..
jako ciekawostkę dodam, że miał też np boryszew poniżej 3.. cedc ok 40 zł.. amicę poniżej 10 zł.. Nie było za przeproszeniem lepiej siedzieć na dupie i nie kombinować..?..;-)
No nie mógł, podobno tylko leszcze pakują akcje do szafy i realizują po kilku latach ;) Prawdziwy trader zawsze gra aktywnie ;)

konto usunięte

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

Co do mojej osoby (widzę, że jest tu kilku prześmiewców) - zacząłem w wieku 17 lat, obecnie mam 25 lat. Przeżyłem i hossę i bessę. Nikomu nie muszę udowadniać, a szczegołnie tu na forum moich osiągnieć.
Ważna uwaga wyżej - nie ważne jakim kapitałem się zaczyna, oraz nie ważne jaką metodą się gra - ważne by zarabiać.
Jeśli chodzi o derywaty to 1000% rocznie nie mam stopy zwrotu.

Oczywiście wiecej nie będe odpowiadał na teksty zazdrosnych dupków :)
Jak ktoś chce na poważnie to udziele rad i pomogę... warto korzystać z czyjegoś doświadczenia.

Pozdr.

konto usunięte

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

Marcin Kowalczyk:
Pozdr.Marcin Kowalczyk edytował(a) ten post dnia 27.02.10 o godzinie 11:10

Jeszcze nikt mnie tak nie rozbawił na tym forum !

konto usunięte

Temat: Totalnie zielony- jaka kwota na start?

Dominik Rożko:
Marcin Kowalczyk:
Pozdr.Marcin Kowalczyk edytował(a) ten post dnia 27.02.10 o godzinie 11:10

Jeszcze nikt mnie tak nie rozbawił na tym forum !
PS. Nikt tu nie jest o nic zazdrosny (tak mi się wydaje), ale z takimi 'poradami' dla początkujących to trzeba albo nie mieć sumienia, albo być idiotą..
5000zł dla początkującej osoby nie mającej pojęcia o rynku to MASAKRA!

Następna dyskusja:

Dom Development - jaka przy...




Wyślij zaproszenie do