Jacek M.

Jacek M. przedsiębiorca

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

witam Darku
--------
nie widziałem tego zdjęcia jak mozesz daj adres lub wrzuć
--------
nie komentowałem nigdy nadwozia i stylizacji , bo nie mam nic przeciw takim wzorcom niewazne skad zaczerpniętym i jak nazwanym , zawsze mozna jeszcze przestylizować , po prostu inni juz to komentowali , ja dopiero po zobaczeniu gotowca coś powiem o ile coś powiem i o ile będzie
--------
do tematu podchodze delikatnie bo oberwałem 2 bany na innym forum ( grupa-veno było zaprzyjaznione z właścicielami forum )za ten temat , ale za kampanię jaka veno przeprowadziło .
po prostu mogli zrobić to profesjonalnie ( dało by się ) , tak by na newconect wyczesać leszczy duzo lepiej niz to zrobili .terminy , texty( przerobione wypowiedzi innych ) koncepcja podwozia-zmiany i brak zdecydowania , załozenia ceny , limitu produkcii i inne ,to podstawowy bład .( po tym juz wszystko wiedziałem , ale moze się mylę )z tego powodu ruchy finansowe NCveno były dla mnie bardzo przewidywalne....
--------
pozjacek mazur edytował(a) ten post dnia 07.03.10 o godzinie 09:44
Dariusz Krawczyński

Dariusz Krawczyński Prezes Zarządu
Litpolex Sp. z o.o.

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

http://www.amazingvictory.com/2010/03/veno-fabryka-inn...

W tym filmiku gdzies w ciagu pierwszych 3-4 minut jest pokazane zdjecie samochodu... Albo jakies pechowe ujecie albo to wyglada tak jakos dziwnie... A no i widze ze zanim sie filmik uruchomi to to zdjecie widac na starcie.
Design nie byl zly, po zmianach juz to nie wygladala jak lambo az tak. Ale boje sie o jakosc wykonania...

A i nie sluchaj lepiej tego wywiadu z filmiku... Bo jak zobaczylem prezesa Veno (a w zyciu na zywo go nie widzialem i myslalem o nim jak o guru ;)) i jeszcze jak go posluchalem to sie zalamalem totalnie... Studenta albo zula z ulicy bym wzial, napisal mu na kartce co ma mowic i by to lepiej opowiedzial niz kuich... Dla mnie zenada totalna...

konto usunięte

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

jacek mazur:
..
takie coś czemu nie

Obrazek
jacek mazur edytował(a) ten post dnia 06.03.10 o godzinie 18:37
Szkoda, że tylko 1 sztuka ;-) bo to arcydzieło.
Jacek M.

Jacek M. przedsiębiorca

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

Rafał Wardas:
Szkoda, że tylko 1 sztuka ;-) bo to arcydzieło.
----------
niestety tak jest to co naprawdę ładne jest rzadkie , ferrari dał ciała , bo to te kwadratowe enzo powinno powstać w jednej sztuce , a ten w 300....
bardzo podobna bryłę ma aston martin MVT?10(nadkola i pewne fragmenty) , powinien gdzieś tu być na forum to naprawdę zgrabne nadwozie z doskonałymi proporcjami-oczywiście tez projekt koncept- db jest ładniejszf.
----
pozjacek mazur edytował(a) ten post dnia 07.03.10 o godzinie 22:16
Jacek M.

Jacek M. przedsiębiorca

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

Dariusz Krawczyński:
http://www.amazingvictory.com/2010/03/veno-fabryka-inn...

Design nie byl zly, po zmianach juz to nie wygladala jak lambo az tak. Ale boje sie o jakosc wykonania...

A i nie sluchaj lepiej tego wywiadu z filmiku... Bo jak zobaczylem prezesa Veno (a w zyciu na zywo go nie widzialem i myslalem o nim jak o guru ;)) i jeszcze jak go posluchalem to sie zalamalem totalnie... Studenta albo zula z ulicy bym wzial, napisal mu na kartce co ma mowic i by to lepiej opowiedzial niz kuich... Dla mnie zenada totalna...
-------------
Witam Darku
jaki prezes taki marketing , po prostu chcieli dobrze ale przeliczyli się z siłami ( terminy ) nie będe jezdził po jego wypowiedziach jak po burej suce ,po co.....
-------------
co do jakości niestety tak jest ( nie robię z siebie experta ...) cokolwiek się nie produkuje to pierwsze sztuki sa do bani dopiero po kilku zaczyna to przypominać samochód , a to co najmniej rok po premierze , pod warunkiem ze kasy starczy , a budzecik maja cieniutki...na to co chca zrobić(te 10mil. to fikcja ) . Tego typu projekt z bardzo duza kasa od deski do dopracowanego to co najmniej 3 lata...+ kupe szczęścia

-------------
powiem tak przeliczyli sie potwornie z czasem i dlatego to sa amatorzy tylko ktoś kto nigdy nie zbudował podaje bzdurne terminy, jedyne szczęście ze dorwali sthelt B6 i na tej ramie postawią nonameveno , drugie szczęście to to ze B6 jest też w wersji cywilnej , bo na torowej to tak jakby wkomponować nadwozie na lotusa 7 , dzięki temu są ok 1,5 - 2 lata do przodu
-------------
co do stelth B6 to nie do końca to produkt Brytyjski . Samochód w ogóle ruszył na szersze wody dzięki pieniądzom niemieckiego milionera Neumana , który nawet pewne elementy w dwóch dla siebie egzemplarzach (1 torowy , jeden drogowy) wykonał z tytanu(zawieszenie).Miałem okazję poznac znajomego Neumana i rozmawiać na ten temat , miałem przez niego nawet od Neumana pewne sugestie dotyczące mojej koncepcji - silnik i układ hamulcowy , niestety osobiście nie miałem okazji poznać .
-------------
pozjacek mazur edytował(a) ten post dnia 07.03.10 o godzinie 18:56
Jacek M.

Jacek M. przedsiębiorca

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

-ferrari ( dla szejka ponoć?)
-aron martin mtv10
-mclaren f1 jen z pierwszych egzemplarzy
-maserati ( pewno koszmarny w prowadzeniu jak countach - deszcz -noc -zatłoczone miasto , przy normalnych warunkach ok)
-reventon lamborghini
-venor z tego ujęcia .......hmm za krótka szyba to negatywnie rzuca się w oczy
- reventon radster

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
jacek mazur edytował(a) ten post dnia 08.03.10 o godzinie 12:29
Krzysztof Pogorzelec

Krzysztof Pogorzelec AUTIM Serwis
mechaniczny i
powypadkowy
samochodów

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

Jak dla mnie zbudowanie samochodu nie jest problemem, zbudowanie samochodu który jeździ to już trochę większy problem ale zbudowanie samochodu który dobrze jeździ to już udaje się nielicznym.
Jacek M.

Jacek M. przedsiębiorca

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

Krzysztof Pogorzelec:
zbudowanie samochodu który dobrze jeździ to już udaje się nielicznym.
------------
......po to jest potrzebne te duzo "szczęścia"
------------
dorzuć do tego perfekcyjny wyglad i wykonanie a staje się to niemal niemozliwe.......
------------
pozjacek mazur edytował(a) ten post dnia 07.03.10 o godzinie 22:24
Dariusz Krawczyński

Dariusz Krawczyński Prezes Zarządu
Litpolex Sp. z o.o.

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

no tutaj niestety samochod veno wyglada za waski, za krotki, za wysoki i stoi na jakis felgach cholera wie od czego... No ale czekam na lepsze fotki i prawdziwy lakier (ten byl chyba sprayem malowany...), moze bedzie lepiej i okaze sie ze to jakies pechowe ujecie tylko. No ale tyl powinien byc piekny przynajmniej jesli nic nie pozmieniali.

A zrobienie samochodu to naprawde zaden problem, nawet takiego dobrze jezdzacego. Wszystko jest kwestia kasy. Jak dostaniesz olbrzymi budzet i duuuzo czasu to poprostu korzystasz z najlepszych ludzi ktorzy pracuja w roznych innych firmach, a wtedy zawsze zrobisz cos dobrego.
Jacek M.

Jacek M. przedsiębiorca

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

Dariusz Krawczyński:

>......A zrobienie samochodu to naprawde zaden problem,.....
-------------
zgadzam sie z toba Darku , tyle ,ze te zdanie ( moim zdaniem )powinno brzmieć
-------------
.......A zrobienie samochodu jest realne ........
-------------
pytanie tylko ile sztuk i w jakiej cenie trzeba sprzedać by wyjść na 0 ?
.....i czy znajda się chętni , na coś takiego.....
komercja czy idea
-------------
pozjacek mazur edytował(a) ten post dnia 08.03.10 o godzinie 13:00
Dariusz Krawczyński

Dariusz Krawczyński Prezes Zarządu
Litpolex Sp. z o.o.

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

no dokladnie, kwestia zysku na takim projekcie wykonywanym na najwyzszym poziomie to juz inna bajka. Natomiast ja nadal uwazam ze na swiecie jest sporo ludzi, ktorzy zaplaca kazda cene za samochod ktory bedzie na najwyzszym poziomie i najlepiej w jak najmniejszej liczbie egzemplarzy. Patrzac na emiraty arabskie latwo zobaczyc ze standardowy Veyron im nie wystarcza, wiec zrobienie czegos lepszego i drozszego ma sens. Tylko to sa lata pracy, olbrzymie budzety i stado specjalistow. I trzeba miec zaplecze ktore kosztuje olbrzymie pieniadze i raczej nie zwroci sie po zbudowaniu i sprzedaniu jednego modelu samochodu. Nad Bugatti pracowali bardzo dlugo i przeszli przez wiele problemow, a z tego co wiem sprzedaz go i tak jest nieoplacalna bo (wedlug informacji z internetu, wiec moze to byc chwyt marketingowy) i tak do kazdej sztuki dokladaja.
Jacek M.

Jacek M. przedsiębiorca

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

Z oficjalnych danych wynika , ze faktycznie do kazdego Veyrona dokładaja , taki koncern moze sobie na to pozwolić,
vw , audi , porsche,lamborghini , bugatti , aston martin i co ino..
-----------
prawdopodobnie reklama ,a zarabianie zacznie się m.in. na limuzynie Bugatti , widocznie koncern chce uszczknać grupę ludzi lubujacych się w marce "RR" (royce...)i na stałe wejść w ten sektor z mocnej pozycji ....stad ta cała strategia rozciagnięta w czasie
-----------
wyglada na to , ze koncern vw.....wskrzesił legęde , zbudował coś co zapisało się w historii motoryzacji i nie zostanie legęda , a chce stworzyć nowa legęde....
-----------
poz

Obrazek


http://s.blomedia.pl/autokult.pl/28483/Bugatti-1.jpg" alt="Obrazek" class="autolinked" />
&imgrefurl=http://autokult.pl/2009/11/12/bugatti-16-c-galibier-co...jacek mazur edytował(a) ten post dnia 08.03.10 o godzinie 17:50
Marek Przegaliński

Marek Przegaliński SEO/SEM Web Promocja
Bezpieczeństwo

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

Można wyprodukować 99 egz. auta i zarobić. Nie sądzę by dokładali specjalnie do takich produktów: http://esamochody.wordpress.com/2010/02/25/gta-spano/ :-)
Marek Przegaliński

Marek Przegaliński SEO/SEM Web Promocja
Bezpieczeństwo

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

jacek mazur:
ten samochód niewatpliwie jest marzeniem wielu obsrewatorów , wiec mimo iz temat był wałkowany w wielu miejscach to tu wybitnie pasuje . Jak to jest , bedzie czy nie , czy to temat tabu

Skoro wałkowany to edytujęMarek Interaktywnie edytował(a) ten post dnia 08.03.10 o godzinie 15:01
Mariusz Lipinski

Mariusz Lipinski Nowe Wyzwania !

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?


Obrazek

A ja się zadowolę takim "CUDAKIEM"! CONCEPT CAR DACIA DUSTER.MARIUSZ LIPINSKI edytował(a) ten post dnia 08.03.10 o godzinie 15:11
Jacek M.

Jacek M. przedsiębiorca

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

Marek Interaktywnie:

Skoro wałkowany to edytujęMarek Interaktywnie edytował(a) ten post dnia 08.03.10 o godzinie 15:01
co masz na myśli???
Jacek M.

Jacek M. przedsiębiorca

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

ps 2 miesiace wcześniej pojawił się następny ciekawy samochód o podobnych parametrach jak ten z hiszpanii .. tyle ze chyba RPA za cenę ok 100 000dolców śmiesznie mało to 1\6 ceny hiszpana
-----------
przy takiej zozpiętości cen 600-100 nie jest powiedziane co będzie schodzić , nalezy tez wziaść pod uwagę , ze jest grupa klientów dobrze sytuowanych kupujaca tylko znane marki bez wzgledu na cene i nie skusi się na te dwie propozycjejacek mazur edytował(a) ten post dnia 08.03.10 o godzinie 15:27
Jacek M.

Jacek M. przedsiębiorca

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

no to na 2010 rok mamy
1 ultime GTR
2 stelth B6
3 veno
4 hiszpan za 670 000dol ( moze nie mieć szans )

Obrazek

--------
do tego 6 następnych
RPA 400km\h
UK
Nowa zelandia
Kanada
Korea
Szwajcaria

+ coś czego nie znalazłem.....
bez veno to 9 modeli , robi się ciasno na rynku aut do 99 egzemplarzy - produkcje mozna zwiększyć(przykład 400szt rocznie Kanada)
ile jest takich co czekaja na premierę???ceny od 100 000 do 670 000dolców - wszystkie budowane wg maxymy duzy silnik lekka buda.......zero wypasu
link do tych czterech+szwajcar okrzyknięty najbrzydszym przez topgear
------------------------
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://e.autokra...

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

do tego jeszcze superauto z koreii - filmik
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://e.autokra...jacek mazur edytował(a) ten post dnia 09.03.10 o godzinie 10:00
Jacek M.

Jacek M. przedsiębiorca

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

dodam jeszcze......( cały czas tylko o autach z centralnym silnikiem)
do tego doliczmy kilkuset producentów kit carów
- najwięcej w tym sektorze superaut zamiata 3 producentów replik forda GT 40( jest ich więcej ) , jednego poznałem osobiście ma filie w wielkiej brytanii , USA , RPA ( świetne auta do wyścigów producent aluminiowych zwrotnic i skrzyń biegów , w ofercie jeszcze porsche 906\907\917)
----------
na rynku roadsterów jest jeszcze gorzej , większa konkurencja , tam to dopiero....
niech nikogo nie dziwi fakt , ze ładny leopard sprzedał sie tylko w 6 egzemplarzach i kupiły go osoby zwiazane z firma....
----------
pozjacek mazur edytował(a) ten post dnia 09.03.10 o godzinie 09:57

konto usunięte

Temat: Jakie auto jest Twoim marzeniem?

Obecnie zmieniłem kierunek :)
może niebawem...Nowa Jetta


Obrazek


a marzenia ..., cóż...Audi A9

http://www.adrenalinemotorsport.pl/aktualnosci/n,audi-...Patryk H. edytował(a) ten post dnia 24.03.11 o godzinie 08:54

Następna dyskusja:

Podobno producenci fabryczn...




Wyślij zaproszenie do