Bożena P.

Bożena P. event manager,
wedding planner,
dziennikarz, doktor
nauk ...

Temat: zasady protokołu dyplomatycznego

Bardzo proszę o pomoc. Pilnie poszukuję zasad protokołu dyplomatycznego. Przeszukałam Internet i nic nie znalazłam. Czy ktoś z Państwa ma i mógłby użyczyć? Albo podzielić się linkiem do strony, gdzie są one w jakiś sposób spisane?
Z góry BARDZO dziękuję.

konto usunięte

Temat: zasady protokołu dyplomatycznego

Witam,

Z czego wynika, że podpis pod dokumentem o wyższej randze w hierarchii danej instytucji (gdy składają je dwie osoby różnej rangi) ma być składany po PRAWEJ STRONIE w tym samym wierszu??

:-)

konto usunięte

Temat: zasady protokołu dyplomatycznego

Marcin H.:
Witam,

Z czego wynika, że podpis pod dokumentem o wyższej randze w hierarchii danej instytucji (gdy składają je dwie osoby różnej rangi) ma być składany po PRAWEJ STRONIE w tym samym wierszu??

:-)

Hm, a mógłbyś przedstawić to graficznie? Bo nie jestem pewna, czy poprawnie to sobie wyobrażam...

konto usunięte

Temat: zasady protokołu dyplomatycznego

Catherine Łabędzka:
Marcin H.:
Witam,

Z czego wynika, że podpis pod dokumentem o wyższej randze w hierarchii danej instytucji (gdy składają je dwie osoby różnej rangi) ma być składany po PRAWEJ STRONIE w tym samym wierszu??

:-)

Hm, a mógłbyś przedstawić to graficznie? Bo nie jestem pewna, czy poprawnie to sobie wyobrażam...


Dokument:

>>>>>>>>>>(podpis członka zarządu woj.) >>>(podpis marszałka woj.)Marcin H. edytował(a) ten post dnia 02.08.10 o godzinie 09:23

konto usunięte

Temat: zasady protokołu dyplomatycznego

z czego to wynika?
bo prawa strona to zawsze ta "lepsza" w protokole. zwróć uwagę, że w Polsce gość przyjmowany przez Prezydenta stoi po jego prawej stronie. kobieta - po prawej stronie mężczyzny. w sporcie, drugie miejsce jest po prawej stronie złotego medalisty, a trzecie po lewej.
taka reguła:)

Następna dyskusja:

Na czym plega praca specjal...




Wyślij zaproszenie do