Agnieszka Peszek

Agnieszka Peszek człowiek od
wszystkiego

Temat: jak ćwiczą kobiety?

witam serdecznie,
od wielu lat regularnie chodzę na siłownie i mam wrażenie, że coraz więcej kobiet ćwiczy (i to nie tylko na rowerkach, steperach itp.)
niestety mam wrażenie, że wiele kobiet nie wie jak prawidłowo ćwiczyć, nie ma jasno określonego planu.
może moje obserwacje są błędne. będę bardzo wdzięczna za wasze uwagi na ten temat.

w związku z tym, że moje pytanie jest związane z nowym produktem nad którym pracuje, będę wdzięczna za wypełnienie krótkiej ankiety (3-5 min). http://www.ankietka.pl/ankieta/35278/cwiczenia-na-silo...
prośbę kieruję tylko do Pań.
z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam
Agnieszka Przybylska
Michał Panasiewicz

Michał Panasiewicz Administrator
systemów, sieci i
aplikacji.

Temat: jak ćwiczą kobiety?

Agnieszka Przybylska:
witam serdecznie,
od wielu lat regularnie chodzę na siłownie i mam wrażenie, że coraz więcej kobiet ćwiczy (i to nie tylko na rowerkach, steperach itp.)
niestety mam wrażenie, że wiele kobiet nie wie jak prawidłowo ćwiczyć, nie ma jasno określonego planu.
może moje obserwacje są błędne. będę bardzo wdzięczna za wasze uwagi na ten temat.
...
prośbę kieruję tylko do Pań.

Szkoda że tylko opinia pań cię interesuje, panowie zwykle są dobrymi obserwatorami pań na siłowni ;).
Magdalena Hanna Nagrodzka

Magdalena Hanna Nagrodzka PSYCHOLOG KLINICZNY,
PSYCHOTERAPEUTA,
COACH, POLITOLOG

Temat: jak ćwiczą kobiety?

No właśnie Agnieszko, weź pod rozwagę słowa mojego przedmówcy... ;)

Ale to prawda, że wiele Pań nie ma zielonego pojęcia jak osiągnąć to, czego pragną ;)
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: jak ćwiczą kobiety?

Agnieszka Przybylska:
witam serdecznie,
od wielu lat regularnie chodzę na siłownie i mam wrażenie, że coraz więcej kobiet ćwiczy (i to nie tylko na rowerkach, steperach itp.)
niestety mam wrażenie, że wiele kobiet nie wie jak prawidłowo ćwiczyć, nie ma jasno określonego planu.
może moje obserwacje są błędne. będę bardzo wdzięczna za wasze uwagi na ten temat.

w związku z tym, że moje pytanie jest związane z nowym produktem nad którym pracuje, będę wdzięczna za wypełnienie krótkiej ankiety (3-5 min). http://www.ankietka.pl/ankieta/35278/cwiczenia-na-silo...
prośbę kieruję tylko do Pań.
z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam
Agnieszka Przybylska

Zrobione! :)
Sylwia M.

Sylwia M. Specjalista ds.
planowania

Temat: jak ćwiczą kobiety?

Ankieta wysłana :)
Daj znać odnośnie końcowych jej wyników i postępów prac.
Pozdrawiam
Anna W.

Anna W. Finanse /
Sprawozdawczość
finansowa / Rynek
kapitałowy

Temat: jak ćwiczą kobiety?

Ankieta wypełniona :)
Chodzę na siłownie prawie półtora roku. Na początku dwa razy w tygodniu, a teraz trzy i udaje mi się to systematycznie. Na pewno widzę efekty ale myślę, że mogłoby być lepiej, więc może rzeczywiście nie wykonuje ćwiczeń do końca poprawnie. Na pewno przydałby się praktyczny poradnik jak ćwiczyć skierowany tylko do kobiet, gdyż wiadomo, że chcemy osiągnąć trochę inne efekty niż panowie ;)
Co do kobiet na siłowni to obserwuje, że dużo z nich podchodzi do tego z „pewną taką nieśmiałością”, jeśli już przychodzą to głównie korzystają z rowerka, bieżni i stepera.
Justyna M.

Justyna M. Senior Research
Analyst BASES,
Nielsen

Temat: jak ćwiczą kobiety?

Anna W.:

Co do kobiet na siłowni to obserwuje, że dużo z nich podchodzi do tego z „pewną taką nieśmiałością”, jeśli już przychodzą to głównie korzystają z rowerka, bieżni i stepera.

Może ma to związek z tym, jak są traktowane kobiety przez trenerów :/ uogólniam pewnie, ale spotkałam do tej pory jednego trenera (a na paru siłowniach w zyciu byłam), który profesjonalnie objasnił mi ćwiczenia, które mnie interesowały. Jak kiedyś poprosiłam (ale to już innego i gdzie indziej) o pokazanie, jak powinno sie wykonywac martwy ciąg, to trener o mało nie zszedł na zawał, a jak juz doszedł do siebie, to spytał, kto mi KAZAŁ robic takie ćwiczenie :/ Takie podejście nie zachęca kobiet do korzystania z porad i skazuje je na rowerki i bieżnie albo "babskie" odwodzenie i przywodzenie.
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: jak ćwiczą kobiety?

Anna W.:
wiadomo, że chcemy osiągnąć trochę inne efekty niż panowie ;)

Co przez to rozumiesz Aniu?
Anna W.

Anna W. Finanse /
Sprawozdawczość
finansowa / Rynek
kapitałowy

Temat: jak ćwiczą kobiety?

Justyna S.:
Anna W.:

Co do kobiet na siłowni to obserwuje, że dużo z nich podchodzi do tego z „pewną taką nieśmiałością”, jeśli już przychodzą to głównie korzystają z rowerka, bieżni i stepera.

Może ma to związek z tym, jak są traktowane kobiety przez trenerów :/ uogólniam pewnie, ale spotkałam do tej pory jednego trenera (a na paru siłowniach w zyciu byłam), który profesjonalnie objasnił mi ćwiczenia, które mnie interesowały. Jak kiedyś poprosiłam (ale to już innego i gdzie indziej) o pokazanie, jak powinno sie wykonywac martwy ciąg, to trener o mało nie zszedł na zawał, a jak juz doszedł do siebie, to spytał, kto mi KAZAŁ robic takie ćwiczenie :/ Takie podejście nie zachęca kobiet do korzystania z porad i skazuje je na rowerki i bieżnie albo "babskie" odwodzenie i przywodzenie.

Coś w tym jest. Teraz co prawda chodze na siłownie, gdzie nie ma trenera (to taka właściwie sala do ćwiczeń z przyrządami, udostępniana w budynku pracodawcy), ale zaczynałam przygodę z siłką w klubie. Chodziłam tam jakieś trzy miesiące i oprócz pierwszej wizyty, kiedy trener pokazał mi kilka ćwiczeń, nie zdarzyło się aby któryś z trenerów będących na sali, kiedyś do mnie podszedł, poprawił, coś doradził.
Anna W.

Anna W. Finanse /
Sprawozdawczość
finansowa / Rynek
kapitałowy

Temat: jak ćwiczą kobiety?

Magda K.:
Anna W.:
wiadomo, że chcemy osiągnąć trochę inne efekty niż panowie ;)

Co przez to rozumiesz Aniu?

Raczej skupiamy się na innych partiach ciała niż mężczyźni – tak jak obserwuje. Nie chcemy rozbudowywać kalty czy bicepsów, a więcej niż mężczyźni poświęcamy uwagi nogom i mięśniom brzucha. Ja oczekuje po ćwiczeniach większej sprężystości mięśni (a nie rozrostu ich rozmiaru) i lepszego samopoczucia w związku z tym :)
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: jak ćwiczą kobiety?

To ja chyba jestem nietypowa, bo więcej czasu spędzam na pracy właśnie nad klatką czy ramionami niż np. pośladkami. Im większe ramiona i bardziej "spuchnięte" tym większy uśmiech pojawia się na mojej twarzy. Trochę się zmasowałam, teraz powoli chcę robić redukcję na wiosnę.
Nie wiem czy to dobre podejście czy nie, ale najważniejsze, że ja się z tym lepiej czuję, choć zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim się podobają przypakowane kobiety.

Temat: jak ćwiczą kobiety?

Uwazam ze Kobiety rowniez powinny cwiczyc barki bicepsy i tricepsy oczywiscie z penwym umiarem. Nie mniej jednak uwazam ze lekko zarysowane miesnie dodają Wam tylko i wylacznie urody.
Moze to nie jest przyklad na lekkie zarysowanie miesni ale polecam obejrzec zdjęcia Oli Kobielak. Zwróćcie jedynie uwagę że dziewczyna dosc mocno zbudowana ;) a jednak wyglada kobieco i wedlug mnie atrakcyjnie.
Pozdrawiam.

konto usunięte

Temat: jak ćwiczą kobiety?

Adrian Rybarczyk:
Uwazam ze Kobiety rowniez powinny cwiczyc barki bicepsy i tricepsy oczywiscie z penwym umiarem. Nie mniej jednak uwazam ze lekko zarysowane miesnie dodają Wam tylko i wylacznie urody.

O gustach się nie powinno dyskutować, ale zgadzam się z przedmówcą
Moze to nie jest przyklad na lekkie zarysowanie miesni

Masz rację, to nie jest przykład lekkiego zarysowania mięśni :)
ale polecam obejrzec zdjęcia Oli Kobielak. Zwróćcie jedynie uwagę że dziewczyna dosc mocno zbudowana ;) a jednak wyglada kobieco i wedlug mnie atrakcyjnie.
Pozdrawiam.

konto usunięte

Temat: jak ćwiczą kobiety?

Wtrącę się jako facet.
Na mojej siłowni w Olsztynie są instruktorzy, którzy są bardzo zaangażowani w swoją pracę. Mam tu na myśli kwestię ustalenia co klient chce osiągnąc. Dotyczy to zarówno kobiet i mężczyzn. Efekt jest taki, że każdy wykonuje cwiczenia zgodnie z celem jaki sobie założył.
Ja założyłem sobie zredukowanie znacznych pokładów tłuszczowych z jednoczesnym poprawieniem sylwetki. Cel ten udało mi się osiągnąc w ciągu roku z pełną moją satysfakcją:). Przez ten rok miałem okazję zaobserwowac dziewczyny/kobiety, które również miały swoje cele (nie wiem jakie), ale mogłem zauważyc duże, pozytywne różnice w ich wyglądzie. Moim zdaniem to chyba nie jest tak, że ktoś przychodzi na siłownię i nie wie po co. To jest kwestia filozofii działania danego klubu i trzymania określonych standardów. Instruktor/trener, jeśli jest zaangażowany to zależy mu na tym, aby jego podopieczni byli zadowoleni z celów, które chcą osiągnąc.
Pozdrawiam wszystkich trenerów zaangażowanych:)

konto usunięte

Temat: jak ćwiczą kobiety?

Agnieszka Przybylska:
witam serdecznie,
od wielu lat regularnie chodzę na siłownie i mam wrażenie, że coraz więcej kobiet ćwiczy (i to nie tylko na rowerkach, steperach itp.)
niestety mam wrażenie, że wiele kobiet nie wie jak prawidłowo ćwiczyć, nie ma jasno określonego planu.
może moje obserwacje są błędne. będę bardzo wdzięczna za wasze uwagi na ten temat.

w związku z tym, że moje pytanie jest związane z nowym produktem nad którym pracuje, będę wdzięczna za wypełnienie krótkiej ankiety (3-5 min). http://www.ankietka.pl/ankieta/35278/cwiczenia-na-silo...
prośbę kieruję tylko do Pań.
z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam
Agnieszka Przybylska

Agnieszko ja zauwazyłem że równiez wielu mężczyzn nie wiem jak prawidłowo cwiczyc (najczesciej młodzi mężczyzni siłują sie kto więcej wycisnie a technika nie jest ważna). Wiele zalezy od instruktorów pracujących na siłowni ale równiez od samych ćwiczących.
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: jak ćwiczą kobiety?

Problem tylko w tym, że niektórzy są niereformowalni. Ty zwracasz uwagę w sposób delikatny, tak, aby taki młodzieniec nie poczuł się zaatakowany i według jego subiektywnej oceny, poniekąd ośmieszony w oczach kumpli, a on albo podziękuje za wskazówkę albo nie, a i tak często robi swoje i ma Cię gdzieś. Przykre, nie mówiąc o tym, że oprócz Twoich dobrych chęci, dodatkowo spoczywa na trenerze odpowiedzialność za takiego delikwenta.

konto usunięte

Temat: jak ćwiczą kobiety?

Zwłaszcza jeśli kobieta zwraca mu uwagę - to często działa na ego.
Mi jeśli instruktor na siłowni zwraca uwagę, na technikę, słucham się mądrzejszego i dziękuje za radę. Na wielu siłowniach niestety instruktorzy mają gdzieś kto co i jak ćwiczy.
Aleksandra G.

Aleksandra G. lektor/tłumacz
języka angielskiego

Temat: jak ćwiczą kobiety?

W siłowniach gdzie do tej pory ćwiczyłam nie było instruktorów no może w jednej) Kobiety też należały do rzadkości. I jak już jakaś pojawiła się to obciążenie wzrastało o 20 kg najmniej żeby mięśniaki ( niestety trafiałam tylko na stereotypowych bywalców siłowni) mogły udowodnić jakiego powera mają.

Ale i jedni i drudzy nie ćwiczyli prawidłowo. Nikomu nie przyszło na myśl żeby rozgrzać się przed treningiem i rozciągłość po. Mięśniaki to tylko "klata i łapy" - czyli ogólne obleganie sztangi, dziewczyny to skakały z urządzenia na urządzenie albo oblegały maszynę do ćwiczenia przywodzicieli i odwodzicieli ( czyli mięśni cnoty)

konto usunięte

Temat: jak ćwiczą kobiety?

Oj widzę same złe doświadczenia. A może ćwiczenia z trenerem osobistym? Tak chociaż aby złapać dobre nawyki i nie zapętlać się we własnej niewiedzy. Jak już chodzić to dla siebie i swojej satysfakcji a nie po to aby inni nas pooglądali sobie...
Aleksandra G.

Aleksandra G. lektor/tłumacz
języka angielskiego

Temat: jak ćwiczą kobiety?

Otóż właśnie dla własnej satysfakcji zainwestowałam w ciężarki i nowy steper, zestaw ćwiczeń pomogli mi ulżyć znawcy oraz magazyn shape. Ćwiczę w domu,nie duszę się w oparach potu i testosteronu. Do fitness klubu chodzę tylko na rollmasaż.



Wyślij zaproszenie do