Temat zamknięty.

MLM = oszustwo

MLM = oszustwo

Tadeusz F.

Tadeusz F. Mam to, na co się
godzę...

Temat: MLM = oszustwo

Piotr Sadowski:
Tadeusz Fojt:
Wiesz, jak ja to pierwszy raz zobaczyłem, to myślałem, że z krzesła z wrażenia zlecę. Twoja reakcja na to i tak jest jeszcze na poziomie.

Wiesz, szkoda że nie zleciałeś...

A z kim byś tu wtedy tak zażarcie dyskutował?

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Marcin A.:
Zastanawiam się, czy ta wypowiedź będzie widoczna wśród tej piany :)
Jednak zaryzykuję i napiszę, co myślę.
Z tego co zauważyłem, oceniacie Państwo branżę DS i MLM negatywnie z kilku powodów:
- mieliście do czynienia z natrętami, którzy chcieli wcisnąć na siłę swój produkt czy usługę
- ktoś Was zmuszał do wejścia w sieć dystrybucji
- słyszeliście o seminariach (bądź braliście udział w nich), gdzie robią wodę z mózgu
- osoba przedstawiająca projekt w systemie MLM opowiadała jaki to nie jest cudowny biznes, gdzie nie trzeba pracować, a kasa płynie jak rzeka
- na podstawie jednej firmy, która średnio przypomina MLM, oceniacie całą branżę
- na podstawie tego co się dzieje w Waszym otoczeniu, oceniacie cały sektor
- za drogi produkt ( ta kwestia już została wyjaśniona )
i wiele więcej..

to wszystko może być, ale ja najczęściej się spotykam na forach z takimi co nie chcą w trzech słowach powiedzieć o co chodzi tylko zaczynają pisać jak poniżej:
Najważniejsze to nie być ignorantem, bo to chyba najgorsze. I nie mówię już tylko o MLM :)
Sceptycy mile widziani i proszę ich nie mylić z ignorantami :)
To tyle.

Edit: Dodam jeszcze, że najwięcej takich sytuacji tworzą ludzie, którzy albo skaczą z firmy do firmy, albo dzisiaj robią MLM a jutro już nie ( bo nie udało się zarobić kasy w krótkim czasie )

tak nie jest.
opowiesz coś konkretnie o swoim biznesie?Piotr Sadowski edytował(a) ten post dnia 13.11.12 o godzinie 00:43

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Tadeusz Fojt:

A z kim byś tu wtedy tak zażarcie dyskutował?

Dyskutował?Piotr Sadowski edytował(a) ten post dnia 13.11.12 o godzinie 00:45

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Jeśli chodzi o badania zarobków, to takie oczywiście można zrobić. Tylko że aby takie badanie było rzetelne, należałoby (to musiałaby zrobić jedna z firm) przebadać całą branżę MLM (zatem niemal wszystkie legalnie działające firmy).

Problem jest taki, że danymi można manipulować. Do tych celów opiszę sprawę z modnym od jakiegoś czasu rynkiem freelance. Takie badanie było już zrobione a wyniki są tutaj:

http://www.infakt.pl/Raport_Freelancer_Polska_2010

Proszę zauważyć jeden zasadniczy problem. Badanie dotyczyło tylko firm a nie tych co dłubią coś na umowach o dzieło. Poza tym raport publikuje przychody a nie ma nic o kosztach. Świadczy to niestety tylko o jednym. Przed dobór odpowiednio wyselekcjonowanych danych można manipulować wynikami. I z pewnością nie jest to żadne wiarygodne badanie, ponieważ dotyczy tylko firm.

Co się teraz będzie działo. Młodzi ludzie napaleni tymi przychodami (nie mylić z dochodami bo tam nie ma takich informacji) zdecydują się na założenie firmy, po czym...

...zbankrutują nie mając odpowiedniej wiedzy na rynku.
Maciej Maciejewski

Maciej Maciejewski www.biznesfan.pl

Temat: MLM = oszustwo

Dariusz Rorat:
Jeśli chodzi o badania zarobków, to takie oczywiście można zrobić. Tylko że aby takie badanie było rzetelne, należałoby (to musiałaby zrobić jedna z firm) przebadać całą branżę MLM (zatem niemal wszystkie legalnie działające firmy).

Spokojnie. Leszek zobligował się takie badania wspólnie ze mną
zlecić, więc niebawem wszystko będzie jasne. To nie będzie trudne
wyodrębnić z sektora DS/MLM osoby, które działają, te które tylko
kupują i takie, które są tylko wisielcami. Każda firma ma takie informacje
w swoim systemie informatycznym. A posiadając już przy tym wyniki
finansowe:

http://www.networkmagazyn.pl/raport-finansowy-o-ds-mlm...

będziemy w domku. Czekam tylko, żeby Leszek wybrał firmę badawczą
i do dzieła.
Agnieszka G.

Agnieszka G. Płyń za rekinem –
trafisz do ludzi
[Lec]

Temat: MLM = oszustwo

Marcinie, problem taki, ze nikt nie mówi o kosztach, dodatkowych niuansach, tylko rozpływa się z zachwytu ile to się nie zarabia.

Nadal nie mamy realnego wyliczenia przysłowiowej stówki pani Jadzi. A w momencie, kiedy prosimy o jasne wyłożenie kosztów i zysków (nieważne, czy Tian-de, FM Group, Lyoness itd.) dyskutanci twierdzą, ze się nie znamy i szukamy dziury w cały.

Tajemnica służbowa z tymi kosztami, zaliczkami itd.? jak mamy myśleć pozytywnie, kiedy najprostsze pytanie powoduje nerwy po drugiej stronie, ze jak możemy żądać jasnych wyliczeń, skoro tacy niewyedukowani jesteśmy.

najgorsze w MLM jest mamienie zarobkami na wielkiej planszy, o zaliczkach, inwestowaniu i całej reszcie nikt nie raczy wspominać, a wyliczeń nadal brak.

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Marcin A.:
Zastanawiam się, czy ta wypowiedź będzie widoczna wśród tej piany :)
Jednak zaryzykuję i napiszę, co myślę.
Z tego co zauważyłem, oceniacie Państwo branżę DS i MLM negatywnie z kilku powodów:
- mieliście do czynienia z natrętami, którzy chcieli wcisnąć na siłę swój produkt czy usługę
- ktoś Was zmuszał do wejścia w sieć dystrybucji
- słyszeliście o seminariach (bądź braliście udział w nich), gdzie robią wodę z mózgu
- osoba przedstawiająca projekt w systemie MLM opowiadała jaki to nie jest cudowny biznes, gdzie nie trzeba pracować, a kasa płynie jak rzeka
- na podstawie jednej firmy, która średnio przypomina MLM, oceniacie całą branżę
- na podstawie tego co się dzieje w Waszym otoczeniu, oceniacie cały sektor
- za drogi produkt ( ta kwestia już została wyjaśniona )
i wiele więcej..

To wszystko dowody na niekompetencje ludzi, a nie na to, że branża jest zła.

Zauważ tylko, że niekompetentni ludzie czy może zwyczajni wciskacze, oszuści, cwaniacy psują tą branżę. Profesjonaliści budują wizerunek tej branży ale ilu ich tak naprawdę jest?

Wynagrodzenie prowizyjne + praca na wyłączność dla jednego pracodawcy ma poważną wadę. Z jednej strony sami szefowie naciskają na obroty (stąd te plany sprzedażowe do wykonania, gdzie brak wykonania planu = na bruk), z drugiej strony potencjalnie duża kasa z prowizji może powodować, że taki sprzedawca chcąc szybko i jak najwięcej zarobić będzie manipulował, wciskał, oszukiwał, byle tylko coś sprzedać. Oczywiście storno w przypadku UL ma jedną ważną zaletę. Taki "wciskacz" po pewnym czasie zrozumie, że nie warto tak działać.
MLM jest dostępny dla wszystkich

I bardzo dobrze, tyle że nie każdy się tam sprawdzi.
Niektórzy pamiętają lata 90-te i początki MLMu w Polsce. Było, minęło i nikt poważny tak nie robi :)

Bo to już przeszłość. Teraz można wykorzystać nowe media, byle z głową.
Także zastanówcie się proszę, na podstawie czego macie takie zdanie o branży, a nie inne..

Myślę że film "Witajcie w życiu", który i tak można obejrzeć bo jest dostępny w sieci pewne rzeczy może uświadomić.
Produkt za drogi? Nie kupuj, proste. (Drogi to pojęcie względne - zależy dla kogo i w stosunku do czego ;) )
Nie chcesz działać w MLM? Nie działaj.

I dokładnie o to chodzi. Nikogo nie zmuszać. Ale jak firma albo upline pogania albo zyski odbierają rozum to jest dokładnie inaczej. Jak trzeba ZUS zapłacić a nie ma wystarczająco wysokich obrotów to jak może być inaczej. Tej instytucji nie interesuje czy ktoś ma kasę czy nie. Czy się stoi, czy się leży XXX się należy.Dariusz Rorat edytował(a) ten post dnia 13.11.12 o godzinie 08:41

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Maciej Maciejewski:
Dariusz Rorat:
Jeśli chodzi o badania zarobków, to takie oczywiście można zrobić. Tylko że aby takie badanie było rzetelne, należałoby (to musiałaby zrobić jedna z firm) przebadać całą branżę MLM (zatem niemal wszystkie legalnie działające firmy).

Spokojnie. Leszek zobligował się takie badania wspólnie ze mną
zlecić, więc niebawem wszystko będzie jasne. To nie będzie trudne
wyodrębnić z sektora DS/MLM osoby, które działają, te które tylko
kupują i takie, które są tylko wisielcami. Każda firma ma takie informacje
w swoim systemie informatycznym. A posiadając już przy tym wyniki
finansowe:

http://www.networkmagazyn.pl/raport-finansowy-o-ds-mlm...

będziemy w domku. Czekam tylko, żeby Leszek wybrał firmę badawczą
i do dzieła.

Aleś se temat zastępczy wynalazł...
Maciej Maciejewski

Maciej Maciejewski www.biznesfan.pl

Temat: MLM = oszustwo

Agnieszka G.:
Nadal nie mamy realnego wyliczenia przysłowiowej stówki pani Jadzi.

Chcesz się dołożyć do badań? Na 3 będą mniejsze koszty na jednostkę.
Maciej Maciejewski

Maciej Maciejewski www.biznesfan.pl

Temat: MLM = oszustwo

Dariusz Rorat:
Zauważ tylko, że niekompetentni ludzie czy może zwyczajni wciskacze, oszuści, cwaniacy psują tą branżę. Profesjonaliści budują wizerunek tej branży ale ilu ich tak naprawdę jest?

Tak, to jest duży problem. Ale według Ciebie tylko w sektorze MLM?

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Maciej Maciejewski:
Dariusz Rorat:
Zauważ tylko, że niekompetentni ludzie czy może zwyczajni wciskacze, oszuści, cwaniacy psują tą branżę. Profesjonaliści budują wizerunek tej branży ale ilu ich tak naprawdę jest?

Tak, to jest duży problem. Ale według Ciebie tylko w sektorze MLM?

Ależ oczywiście że nie tylko w MLM. Tak jest także w tradycyjnym biznesie, na etacie, także na rynku freelance. Rzecz w tym, by takich nieetycznie działających ludzi rozpoznać zanim jeszcze dojdzie do współpracy a są na to sposoby.

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Tadeusz Fojt:

Aga, ja już po kolorze tego czegoś w tej butelce widzę, jakie to jest 100%.

jezeli kolor jest inny niz soku 100% to tylko przez domieszki koncentratów np. borówki amerykańskiej
PS. Muszę jeszcze coś dodać, bo przeczytałem akurat to, co jest pod tym sokiem napisane. Szczególnie dotyczące dawkowania i ochrony przed dziećmi.
Po pierwsze na autentyczny sok noni nie ma żadnego limitu dawkowania. Można go pić w większych lub mniejszych ilościach.

"Autentyczny"? Jedyny tahitański? :)
Nawet są takie wskazania przy niektórych schorzeniach, gdzie dawki dzienne muszą być naprawdę duże - do pół butelki dziennie i więcej.

przy których? Żródła poproszę...
Po drugie, sok TNI zalecany jest kobietom ciężarnym, matkom karmiącym piersią, niemowlętom itd. Dzieci jednak nie potrzebują aż tak dużej dawki jak dorośli, więc połowa porcji dorosłego, jest dla dziecka wystarczająca.
Minimalna dawka dzienna dla dorosłego powinna wynosić nie mniej niż 30 ml.

Czy ja dobrze cie zrozumiałem?! Przy stosowaniu tego soku przy większych dawkach należy skonsultować się z lekarzem (zaraz sprawdzę co tam jest takiego w składzie tego noni), a ty piszesz, że kobiety w ciąży, niemowlaki i dzieci powinny pić minimum ileś tam dziennie?! Tadzik, na czym budujesz swoją "karierę" ?
To tyle w tej kwestii. Nie chciałem dla tego tworzyć kolejnego wpisu. Resztę pozostawiam już pod indywidualną ocenę.

Ocenę?

PS:

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

http://www.doz.pl/leki/p3285-Noni-Vita

PS2: cena 53 zł/1000ml - coraz lepiej :)Piotr Sadowski edytował(a) ten post dnia 13.11.12 o godzinie 08:53
Maciej Maciejewski

Maciej Maciejewski www.biznesfan.pl

Temat: MLM = oszustwo

Dariusz Rorat:
Maciej Maciejewski:
Dariusz Rorat:
Zauważ tylko, że niekompetentni ludzie czy może zwyczajni wciskacze, oszuści, cwaniacy psują tą branżę. Profesjonaliści budują wizerunek tej branży ale ilu ich tak naprawdę jest?

Tak, to jest duży problem. Ale według Ciebie tylko w sektorze MLM?

Ależ oczywiście że nie tylko w MLM. Tak jest także w tradycyjnym biznesie, na etacie, także na rynku freelance. Rzecz w tym, by takich nieetycznie działających ludzi rozpoznać zanim jeszcze dojdzie do współpracy a są na to sposoby.

Dokładnie. Rozpoznać i nie współpracować. Tak można ich z rynku wyeliminować.

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

No M. citrifolia products have achieved sufficient scientific foundation for being licensed as medicines or therapies

Consumers of noni juice are advised to carefully check labels for warnings, which may say "Not safe for pregnant women" or "Keep out of reach of children."

The numerous health claims made in noni juice marketing are not supported by significant scientific agreement[13][21] and only one human cancer study completed under NIH peer-review in 2006 has been conducted, the results of which remain unpublished and unconfirmed[22] as of February 2012

In a university-based pilot study funded by the noni juice manufacturer, Tahitian Noni International, Inc., it was reported that noni juice consumption may lower blood cholesterol levels[23] but the results of this study completed in 2006 were never published and met skepticism by experts.[24][25]

http://en.wikipedia.org/wiki/Noni_juice

I to wszystko za 600 PLN za 4 litry rozcieńczonego sokiem wieloowocowym noni plus Kariera, Biznes i Premia Nieskończoności u Tadzika :)

Tadziu, co tak drogo sie pytam?!
Leszek Niewiński

Leszek Niewiński Właściciel
Multiagencji,
Finanse i
Ubezpieczenia

Temat: MLM = oszustwo

Maciej Maciejewski:

No, którą wybieramy firmę badawczą?

Te firmy robią sondaże dla partii politycznych, są więc tak wiarygodne jak i same partie.
Badanie w/g kryteriów które określiłem wczoraj zlecić może jedynie ministerstwo finansów i ty doskonale o tym wiesz. Wynik jest również bardzo przewidywalny :).

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Maciej Maciejewski:
Dokładnie. Rozpoznać i nie współpracować. Tak można ich z rynku wyeliminować.

Z rynku to ich tak łatwo nie da się wyeliminować a nawet jeśli to będą nowi. Tego nie można uniknąć. Są jednak sposoby (testy) na sprawdzenie kompetencji i rzeczywistych intencji tego z kim przyjdzie współpracować. Tutaj także można użyć różnego rodzaju prowokacji.

Ale sprawa nie jest taka prosta. Zachowania które mogą jednoznacznie świadczyć o tym, że mam do czynienia z oszustem wcale nie muszą oznaczać że z takim mam do czynienia. Mało tego, mogę mieć do czynienia z naprawdę wartościowym człowiekiem.

Jednak do celów zarządzania ryzykiem można opierać się na statystykach, pewnych schematach (oszuści zachowują się według typowych i utartych schematów), przy czym przez te statystyki można rozumieć po prostu pewną ilość zaistniałych już w przeszłości przypadków, gdzie jest jasne że te utarte schematy doprowadziły wielu ludzi do straty. Tak było np. z programami ponzi.

Tu jednak potrzebne jest pewne doświadczenie, ponieważ nawet z pozoru osoba godna zaufania może okazać się oszustem. Wynika z tego tylko jedno. Na zaufaniu także można się przejechać. Zalecałbym więc pewną ostrożność.

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Leszek Niewiński:
Maciej Maciejewski:

No, którą wybieramy firmę badawczą?

Te firmy robią sondaże dla partii politycznych, są więc tak wiarygodne jak i same partie.
Badanie w/g kryteriów które określiłem wczoraj zlecić może jedynie ministerstwo finansów i ty doskonale o tym wiesz. Wynik jest również bardzo przewidywalny :).

Leszek, weź mi wytłumacz, jak to jest - ze mną pod moim profilem Maciejewski gada za pomocą tekstów " zapewne rózne Galle Anonimy zaraz powiedzą.." a ze mną pod Twoim profilem "dyskutuje" jakieś wydumane przez siebie zobowiązania do zrzuty na badania mające rzekomo potwierdzać jego tezy...

To jest dyskusja?!
Leszek Niewiński

Leszek Niewiński Właściciel
Multiagencji,
Finanse i
Ubezpieczenia

Temat: MLM = oszustwo

Piotr Sadowski:

To jest dyskusja?!

A widziałeś kiedyś w ogóle dyskusję z wyznawcą emelema ?

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Leszek Niewiński:
Piotr Sadowski:

To jest dyskusja?!

A widziałeś kiedyś w ogóle dyskusję z wyznawcą emelema ?

Tak. Ale nie z wyznawcą Lyoness :)
Leszek Niewiński

Leszek Niewiński Właściciel
Multiagencji,
Finanse i
Ubezpieczenia

Temat: MLM = oszustwo

Piotr Sadowski:

A widziałeś kiedyś w ogóle dyskusję z wyznawcą emelema ?

Tak. Ale nie z wyznawcą Lyoness :)

Tak ?, a ja tam ich nie rozróżniam :)

Następna dyskusja:

Konkursy w Travel Channel |...




Wyślij zaproszenie do