Temat zamknięty.

MLM = oszustwo

MLM = oszustwo

konto usunięte

Maciej Maciejewski

Maciej Maciejewski www.biznesfan.pl

Temat: MLM = oszustwo

Dariusz Rorat:
Mógłbym bez problemu podać przykład, w którym MLM nie ma prawa się sprawdzić. Przykład: sklep spożywczo przemysłowy w bardzo małej miejscowości, gdzie nie ma żadnych perspektyw by pozyskać więcej klientów niż normalnie odwiedza ten sklep.

Zgadzam się. Dlatego nie ma takiego marketingu sieciowego :)
Agnieszka G.

Agnieszka G. Płyń za rekinem –
trafisz do ludzi
[Lec]

Temat: MLM = oszustwo

A ja mam ten sok z gumijagód :)
http://www.zdrowajagoda.pl/najczesciej-zadawane-pytania/

9. Jaki jest dokładnie skład MonaVie?

Składniki tworzące mieszankę MonaVie to: sok z jagód Açai (25%), mieszanka soków z koncentratu owoców (jabłko, winogrono, gruszka, ananas, żurawina, passiflora, jagoda czarnego bzu, suszona śliwka, kiwi, borówka amerykańska, jeżyna, wilcza jagoda,wiśnia, granat, liczi, ), owocowe puree (acerola, gruszka, banan, borówka czarna), regulator kwasowości E 330, aromat naturalny (malinowy), substancje konserwujące E 202 i E 211.

E 211 http://pl.wikipedia.org/wiki/Benzoesan_sodu
E 202 Sorbinian potasu (sól potasowa kwasu sorbowego) Syntetyczny konserwant dodawany do serów i margaryn. Uważany za nieszkodliwy.
E 330 rakotwórczy (kwas cytrynowy)

http://www.lepszezdrowie.info/konserwanty_i_ulepszacze...

Aromat malinowy do jagód, świetnie :) i jagód acai raptem 25%.

Temat: MLM = oszustwo

Dariusz Rorat:

Zaliczka musi być w całości zwrócona, tylko że ja dalej nie wiem w jakim celu jest ona pobierana. Na poczet czego? Rozumiem że na poczet jakichś kosztów. Ale jakich?

Zaliczkę wpłaca się na poczet przyszłych własnych zakupów.
Zaliczkę Lyo zwraca w przypadku robienia własnych zakupów przez system (dopłata lub funkacja Re-Cash) lub w przypadku budowy rynku zbytu dla firmy (grupy konsumenckiej) poprzez spełnienie jasno określonych w OWU i DOWU warunków.

Wpłacając zaliczkę deklarujemy Partnera Handlowego (oryginalne bony) u jakiego chcemy zrealizować tą zaliczkę poprzez przyszłe zakupy (jednak deklaracja nie jest ostateczna i obowiązkowa - można zmienić swoją decyzję).

Dlatego też przypuszczam, że za zaliczki są kupowane bony u Partnerów Handlowych, co może stanowić podstawę do stwierdzenia poniesienia kosztów na realizację umowy po stronie Lyo.

Pozwolę sobie zacytować Twoją wypowiedź z podkreśleniem pewnego fragmentu:
Dariusz Rorat:

Zaliczka nie jest żadnym zabezpieczeniem, przynajmniej w rozumieniu postanowień kodeksu cywilnego. Zaliczka ma to do siebie, że jest do zwrotu, więc nie rozumiem jakim prawem zaliczkę można zatrzymać. Może na pokrycie już poniesionych kosztów ale o tym chyba musiałby rozstrzygnąć sąd. Zaliczki nie zwraca się w podwójnej wysokości w przypadku niewywiązania się z umowy przez stronę, która taką zaliczkę pobrała. To jest ta różnica.

Dariusz Rorat:
Piotr Sadowski:
Na poczet przyszłych zakupów u PH Lyo.

Naprawdę nie wiem co o tym myśleć. Jeśli faktycznie taki mechanizm miałby miejsce, przy czym w swoich zapisach takie firmy jednoznacznie dawałyby do zrozumienia, że zwrot jest uzależniony wyłącznie od widzimisię firmy, byłoby to dość cwane posunięcie. Zaliczka na poczet przyszłych zakupów... To daje wiele do myślenia. W ten sposób można w dość cwany sposób przywiązać klienta by kupował tylko w tym systemie a nie w innych sklepach. Jak? A no mechanizm jest prosty. Skoro wpłacił niemałe pieniądze (dla jednych i 500 zł to może być dużo), na poczet przyszłych zakupów, to chyba nie po to by się wycofywać.

I o to chodzi w Lyo.
W końcu jest to program "lojalnościowy" (w cudzysłowiu, bo nie wszyscy uważają programy nagradzające klientów za zakupy jako lojalnościowe), mający na celu zorganizowanie rynku zbytu dla Partnerów Handlowych ("dostarczenie" klienta handlowcom), oferujący korzyści nie tylko handlowcom ale też i klientom.

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Agnieszka G.:
E 211 http://pl.wikipedia.org/wiki/Benzoesan_sodu

Proszę, proszę. Jeden link, te same informacje, a jakże różne wnioski :) Sam rozsyłam dokładnie ten sam link osobom, które piją z mojej rekomendacji MV.

"Benzoesan sodu w postaci anionu benzoesanowego występuje głównie w JAGODACH, a także w niewielkich ilościach w żurawinie, grzybach, cynamonie, goździkach oraz niektórych produktach mlecznych (efekt fermentacji bakteryjnej)[5]."
Aromat malinowy do jagód, świetnie :) i jagód acai raptem 25%.

Polecam książkę dr. Alexandera Schaussa "Acai - Cudowny Owoc z Amazonii", który od kilkunastu lat bada jagodę acai. Uprzedzając "wykryte spiski" nadmieniam, że zasiada on w radzie naukowej MonaVie (czyli pewnie jest kupiony), podobnie jak wielu innych lekarzy i specjalistów. Po lekturze tej książki być może doceni Pani te "raptem 25%".

Na rynku jest wiele suplementów diety opartych w teorii o jagodę acai (również w tradycyjnej sieci dystrybucji, która nie budzi tutaj moralnej rzeżączki). Problem w tym, że są wykonane na bazie nie-liofilizowanej acai, czyli mają wartość zbliżoną do trocin. Wszystko jest wyjaśnione w książce.

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Maciej Maciejewski:
Dariusz Rorat:
Mógłbym bez problemu podać przykład, w którym MLM nie ma prawa się sprawdzić. Przykład: sklep spożywczo przemysłowy w bardzo małej miejscowości, gdzie nie ma żadnych perspektyw by pozyskać więcej klientów niż normalnie odwiedza ten sklep.

Zgadzam się. Dlatego nie ma takiego marketingu sieciowego :)

Dobre, dobre! :)
Ostatnio na szkoleniu była mowa o Brazylii, w której, o dziwo, ludzie piją MV. Dlaczego jest to dziwne? Bo każdy tam może jeść te owoce w świeżej formie prosto z drzewa. Analogia jest taka, jakby u w Polsce rozkręcić biznes MLM na podstawie soku jabłkowego. :) I jakoś tam, w Brazylii to działa, więc może gdzieś jest ta "wartość dodana"?
Agnieszka G.

Agnieszka G. Płyń za rekinem –
trafisz do ludzi
[Lec]

Temat: MLM = oszustwo

Nie spodziewałam się innej odpowiedzi odnośnie soku z gumijagód.
Większości ludzi pomogłaby zwyczajna zmiana diety a nie spijanie placebo. No ale jakie to cudowne uczucie robić coś dla swojego zdrowia.

Jesteś tym, co jesz, zaczyna się od zmiany nawyków żywieniowych a nie cudownych soczków.Agnieszka G. edytował(a) ten post dnia 11.11.12 o godzinie 11:11
Leszek Niewiński

Leszek Niewiński Właściciel
Multiagencji,
Finanse i
Ubezpieczenia

Temat: MLM = oszustwo

Niech pożywienie będzie twoim lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem - Hipokrates
Agnieszka G.

Agnieszka G. Płyń za rekinem –
trafisz do ludzi
[Lec]

Temat: MLM = oszustwo

Leszek Niewiński:
Niech pożywienie będzie twoim lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem - Hipokrates

A bez tego soku nie przezyjesz :)

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Jarek Szramka:
Nie masz racji Paweł, to nie jest pieniactwo, dyskusja toczy wokół zapisu, który faktycznie znajduje się w OWU, dlaczego nie potrafisz spojrzeć na to z innej strony.

Akurat moja wypowiedź dotyczyła clue tego tematu, czyli "MLM = oszustwo". Faktycznie trochę zbyt ogólnie napisałem, więc precyzuję.

A w temacie OWU się nie wypowiadam, bo nie mam wystarczającej wiedzy. Natomiast zastanawia mnie dlaczego (skoro OWU jest rzekomo niezgodne z polskim prawem, co jest tutaj powszechnie sugerowane), Lyoness działa nieprzerwanie w Polsce od 2009 roku? Przez ten czas nie narobili sobie wystarczająco wrogów, którzy nie wpadliby na pomysł, żeby zgłosić ich odpowiednim organom? Z tego co się tu sugeruje Lyoness jest diabłem wcielonym i uber-piramidą, więc skala zniszczeń jakich dokonuje w społeczeństwie powinna być paliwem do prawnego działania wszelkich obrońców pro publico bono, których na tym forum nie brakuje :)
A tego straszenia Realem też was uczyli na spotkaniu, bo widzę, że nie jesteś pierwszą osobą, która to robi. Ale pamiętaj, że krowa, która dużo ryczy mało mleka daje :) Przez kabelek to każdy "kox", a w RL

Dziękuję za poparcie mojej tezy.
Akurat ja nikogo realem nie straszę, tylko wyrażam subiektywną opinię, nie skierowaną personalnie do nikogo. Taki kogel-mogel intelektualny. Chciałem się dopasować do tutejszego klimatu. Poza tym, jak mogę straszyć czymś, czego się sam nie boję?

Jarku, skoro widzisz rzeczy, których nie ma, sugeruję udanie się do okulisty (to było a'propos uczenia na spotkaniu). Byłem na wielu szkoleniach MLM, ale na żadnym, w których ja uczestniczyłem prelegent-naciągacz-NLP nie poruszał kwestii straszenia realem.
okazałoby się, że namawiałbyś biedną ofiarę do wstąpienia do systemu bez względu na to co jest zapisane w OWU.

Naprawdę? A skąd to wiesz? Czy my się w ogóle spotkaliśmy kiedyś? Znasz kogoś, kogo ja znam? Personalne stwierdzenie "okazałoby się, że namawiałbyś biedną ofiarę" wyraźnie sugeruje, że dysponujesz jakimiś podstawami, do takiego stwierdzenia. Chętnie się o nich dowiem, nawet publicznie.

Proponuję Ci również zachowanie pewnej konsekwencji, jeśli zależy Ci na byciu postrzeganym poważnie. Przed chwilą docinałeś ludziom, gdy sobie wobec Ciebie pozwalali na "tykowanie", a teraz robisz dokładnie to samo, co im zarzucałeś, w stosunku do mnie :) Ja nie mam problemu, gdy obca osoba pisze do mnie per "ty" (nawet, o zgrozo!) z małej litery. Może to kwestia mojego braku problemów z własnym ego.Paweł Płonowski edytował(a) ten post dnia 11.11.12 o godzinie 11:31

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Leszek Niewiński:
Niech pożywienie będzie twoim lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem - Hipokrates

Amen!
Agnieszka G.:
A bez tego soku nie przezyjesz :)

Pani Agnieszko, jak najbardziej przeżyję, tak jak żyłem 31 lat do tej pory. Ale co to będzie za życie?! ;-)Paweł Płonowski edytował(a) ten post dnia 11.11.12 o godzinie 11:27
Agnieszka G.

Agnieszka G. Płyń za rekinem –
trafisz do ludzi
[Lec]

Temat: MLM = oszustwo

Życie bez MonaVie i MLM-a :)

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Paweł Płonowski:
Leszek Niewiński:
Niech pożywienie będzie twoim lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem - Hipokrates

Amen!
Agnieszka G.:
A bez tego soku nie przezyjesz :)

Pani Agnieszko, jak najbardziej przeżyję, tak jak żyłem 31 lat do tej pory. Ale co to będzie za życie?! ;-)

pani Pawle proszę iść do kościoła a nie modlić się publicznie na GL:)

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Agnieszka G.:
Życie bez MonaVie i MLM-a :)

Prawda? :)

Przecież "marketing", "sprzedaż" to takie "fe".
Ups... chyba popełniłem publiczne "fo-pa", bo właśnie spostrzegłem, co jest napisane pod zdjęciem, Pani Agnieszki.
Joanna K.:
pani Pawle proszę iść do kościoła a nie modlić się publicznie na GL:)

Pani Joanno, nie rozważałem jeszcze poważnie zmiany płci, ale dziękuję za sugestię. Być może jest to jakiś kierunek, w którym powinienem pójść?

Przepraszam za urażenie uczuć (nie)religijnych wszystkie osoby (nie)wierzące. "Amen" to taki skrót od "niech tak się stanie", więc pozwoliłem sobie na jego użycie, wierząc, że w kraju, bądź co bądź, katolickim, jest to powszechnie zrozumiała formuła. Ale równie dobrze mogłem napisać "szalom", "uga-buga", a nawet "a-ku-ku!".Paweł Płonowski edytował(a) ten post dnia 11.11.12 o godzinie 11:38

Temat: MLM = oszustwo

Paweł Płonowski:
Agnieszka G.:
Życie bez MonaVie i MLM-a :)

Prawda? :)

Przecież "marketing", "sprzedaż" to takie "fe".
Ups... chyba popełniłem publiczne "fo-pa", bo właśnie spostrzegłem, co jest napisane pod zdjęciem, Pani Agnieszki.
Joanna K.:
pani Pawle proszę iść do kościoła a nie modlić się publicznie na GL:)

Pani Joanno, nie rozważałem jeszcze poważnie zmiany płci, ale dziękuję za sugestię. Być może jest to jakiś kierunek, w którym powinienem pójść?

Przepraszam za urażenie uczuć (nie)religijnych wszystkie osoby (nie)wierzące. "Amen" to taki skrót od "niech tak się stanie", więc pozwoliłem sobie na jego użycie, wierząc, że w kraju, bądź co bądź, katolickim, jest to powszechnie zrozumiała formuła. Ale równie dobrze mogłem napisać "szalom", "uga-buga", a nawet "a-ku-ku!".

"Faux pas" a nie "fo-pa", nie rób z siebie mądrzejszego niż jesteś...
Agnieszka G.

Agnieszka G. Płyń za rekinem –
trafisz do ludzi
[Lec]

Temat: MLM = oszustwo

Paweł Płonowski:
Agnieszka G.:
Życie bez MonaVie i MLM-a :)

Prawda? :)

Przecież "marketing", "sprzedaż" to takie "fe".
Ups... chyba popełniłem publiczne "fo-pa", bo właśnie spostrzegłem, co jest napisane pod zdjęciem, Pani Agnieszki.


Gratuluję dobrego wzroku, oby to było za przyczyną soku :)

na szczęście nie siedzę w typowej sprzedaży :) tak wiec standardowy marketing i sprzedaż mnie nie dotyczą :)
Leszek Niewiński

Leszek Niewiński Właściciel
Multiagencji,
Finanse i
Ubezpieczenia

Temat: MLM = oszustwo

Paweł Płonowski:
do tej pory. Ale co to będzie za życie?! ;-)

Och Dziękuję ci Święty emelemie.
Uratowałeś mi życie, och święty :D
Maciej Maciejewski

Maciej Maciejewski www.biznesfan.pl

Temat: MLM = oszustwo

Agnieszka G.:
na szczęście nie siedzę w typowej sprzedaży :) tak wiec standardowy marketing i sprzedaż mnie nie dotyczą :)

Każdy człowiek jest typowym sprzedawcą niezależnie od tego, gdzie
siedzi. I niezależnie od tego, czy tego chce, czy nie.Maciej Maciejewski edytował(a) ten post dnia 11.11.12 o godzinie 11:57

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Maciej Maciejewski:
Każdy człowiek jest typowym sprzedawcą niezależnie od tego, gdzie
siedzi. I niezależnie od tego, czy tego chce, czy nie.

Macieju, to stwierdzenie stawia Ciebie tutaj w roli heretyka. Wypluj natychmiast te brudne słowa ;-) A w ogóle to na serio gratuję super roboty i magazynu!
Agnieszka G.:
Gratuluję dobrego wzroku, oby to było za przyczyną soku :)

Też mam taką nadzieję, bo nie lubię sikać dolarami na próżno.
na szczęście nie siedzę w typowej sprzedaży :) tak wiec standardowy marketing i sprzedaż mnie nie dotyczą :)

W takim razie, gratuluję i prawie zazdroszczę, że nie musi się Pani babrać w tym szlamie. Ja, o dziwo, też nie muszę, a jednak robię to z własnego wolnego wyboru.
Jeśli takie sprawy jak standardowy marketing i sprzedaż Pani nie dotyczą, to faktycznie ma Pani pełne podstawy do dobrego samopoczucia i wyrażania oceniających/oczerniających sądów na temat innych modeli zarabiania pieniędzy. Doceniam, że nieodpłatnie i wspaniałomyślnie innych ludzi, może mniej wiedzących, chce Pani ocalić od tego strasznego losu sprzedawcy/dystrybutora MLM.
Tomasz M.:
"Faux pas" a nie "fo-pa", nie rób z siebie mądrzejszego niż jesteś...

Zazwyczaj robię dokładnie naprzeciw, to znaczy robię z siebie głupszego niż jestem, bo to lepiej działa na ludzi i wtedy jest sympatyczniej. Hell, oparłem na tym pomyśle nawet 1 całkiem dobrze prosperujący biznes w tradycyjnej formie (a nie jakiś szemrany MLM). Ktoś-tam powiedział, "zrób z siebie idiotę, a ludzie Cię pokochają." Zgadzam się z tym. Kreuję rzeczywistość poprzez myśli > chcę być idiotą, a przez to jestem idiotą! :)Paweł Płonowski edytował(a) ten post dnia 11.11.12 o godzinie 12:01
Agnieszka G.

Agnieszka G. Płyń za rekinem –
trafisz do ludzi
[Lec]

Temat: MLM = oszustwo

Jeszcze buzi sobie dajcie i będzie całkiem słodko :P

Następna dyskusja:

Konkursy w Travel Channel |...




Wyślij zaproszenie do