Temat zamknięty.

MLM = oszustwo

MLM = oszustwo

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Łukasz Bartodziejski:
Piotrek dziwisz sie?
przeciez ich zaraz zajedziecie :)

czemu? Czekam na takiego co ma ARGUMENTY a nie po trzech zdaniach patrzy na moje zdjecie profilowe i konkluduje ze z brzydalami nie gada:)

PS: Piotrek? Na pewno?Piotr Sadowski edytował(a) ten post dnia 06.11.12 o godzinie 08:39

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Piotr Sadowski:
Łukasz Bartodziejski:
Piotrek dziwisz sie?
przeciez ich zaraz zajedziecie :)

czemu?
Najbardziej sensownego , naczelnego magazynu tez zajechaliscie , moze dlatego?:)
PS: Piotrek? Na pewno?
Mnie pytasz?

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Piotr Sadowski:
>Czekam na takiego co ma ARGUMENTY a nie po trzech zdaniach
patrzy na moje zdjecie profilowe i konkluduje ze z brzydalami nie gada:)
Bez jaj , powiedz wprost , ze nie ma takich argumentów. Na niektore racjonalne posty Wojszczaka czy Macka reagowaliscie alergicznie :)
Reszte pomijam bo faktycznie agitka.

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Łukasz Bartodziejski:
Piotr Sadowski:
Łukasz Bartodziejski:
Piotrek dziwisz sie?
przeciez ich zaraz zajedziecie :)

czemu?
Najbardziej sensownego , naczelnego magazynu tez zajechaliscie , moze dlatego?:)

Zacytuj te jego mądrości, jak je wyłuskasz z tego co najciekawsze w jego wypowiedziach :)
PS: Piotrek? Na pewno?
Mnie pytasz?

A kogo? ja mam watpliwości?

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Łukasz Bartodziejski:
Piotr Sadowski:
>Czekam na takiego co ma ARGUMENTY a nie po trzech zdaniach
patrzy na moje zdjecie profilowe i konkluduje ze z brzydalami nie gada:)
Bez jaj , powiedz wprost , ze nie ma takich argumentów. Na niektore racjonalne posty Wojszczaka czy Macka reagowaliscie alergicznie :)
Reszte pomijam bo faktycznie agitka.

Nie, są.
Powiem ci lepiej, nawet ja bym sie wybronił pod ostrzałem tutaj jakbym chciał bronić MLM. Wystarczy nie pozowac na Guru :)
Agnieszka G.

Agnieszka G. Płyń za rekinem –
trafisz do ludzi
[Lec]

Temat: MLM = oszustwo

Ja się znam a wy jesteście plebs :P

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Agnieszka G.:
Zostawić was samych wieczorem i normalnie dramat w trzech aktach :)

Wracamy do tematu: MLM mamią zyskami, zapewniaja, ze tylko Ty decydujesz ile pracować i nie pokazują wprost ilu musisz jelonków wciągnąć ze znajomych, żeby zarobić przysłowiową stówkę pani Jadzi. Bo niestety jak nie wciągniesz, nie zarabiasz.

No to może by tak zmienić taktykę. Pokazać jasno i jednoznacznie (na podstawie jasnych wyliczeń), że w MLM można zarabiać. Gwarantuję że do MLM będzie wstępować dużo więcej ludzi. Jeszcze w dzisiejszych czasach...

Ale nie, ja chyba jestem w błędzie, ponieważ powszechnie mówi się że w MLM większość dokłada do interesu. Chyba pokuszę się o sprawdzenie na podstawie symulacji przy tych założeniach statystycznych, które podałem. Jednak ja daruję sobie publikację własnego oprogramowania symulacyjnego w sieci. Na 100% naraziłbym się na ostrą krytykę jeśli potwierdziłoby to, że większość dokłada do interesu. Nie mam jaj.
Fałszywe poczucie bycia dyrektorem, szmaragdowym krokodylem, panem i władcą do tego oczywiście same zyski. Tylko nikt nie podaje, jakim kosztem.

Mnie to najbardziej bawi szpanowanie mercedesami. Tylko że trzeba pamiętać że samochód kupiony na kredyt nie dość że nie jest dowodem na bogactwo (ponieważ prawdziwa miara bogactwa to wg. rachunkowości kapitał własny), to jeszcze generuje koszty amortyzacji tym większe im on droższy. Chociaż z drugiej strony jeśli ktoś ma stabilne dochody, to leasing jest lepszy z tego powodu, że poprawia płynność. Właściwie to dobrze że samochody można kupować na kredyt. Zastanawiacie się co by było, gdyby można je było kupować wyłącznie za własne pieniądze?

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Piotr Sadowski:
Piotr Sadowski:
Dzień dobry
Jak zapewne Państwo zauważyli, dość często brak zdjęcia w profilu powoduje niewybredne komentarze ze strony zwolenników emelema, poniekąd słusznie uważających iż osoby sceptycznie nastawione do idei po prostu wstydzą się swoich twarzy, przez co niegodne są merytorycznej dyskusji.

Jak to najczęściej bywa prawda leży gdzieś pośrodku - np w moim przypadku przyczyną braku fotografii w awatarze jest silny trądzik twarzy, przez co mam (zgodnie zresztą z przewidywaniami coniektórych rekinów akwizycji) pryszczaty ryj którym po prostu wstydzę się Państwa epatować.

Aby dostapić zatem zaszczytu uzyskania odpowiedzi na coniektóre swoje "chamskie" i "ignoranckie" pytania, postanowiłem w fachowy i profesjonalny sposób pozbyc się tego problemu, korzystając z obecności tu Przema siegnałem po kosmetyki TianDe i zestawiłem je z alternatywnymi preparatami podobnego zastosowania.


1. http://www.talia24.pl/kremy-do-twarzy/krem-przeciwtrad...

2. http://www.tiande.pl/twarz/na-tradzik/krem-przeciw-zas...

3. http://www.talia24.pl/olejki-eteryczne/olejek-z-drzewa...

Przemo, DAWAJ TU SWOJĄ LIDERKIE jak sam nie możesz dyskutować, bo mam wiele pytań do tych ruskich kremów robionych w Chinach, a Płocki z Lajones gadał ze mną nie będzie, zanim nie pokażę swojej twarzy :D

PS: Powiedz jej że chciałbym pogadać również o innych natruralnych składnikach tego kremu w zestawieniu z podobnymi produktami na rynku i GLP oraz GMP w chińskich fabrykach produkujących te innowacyjne a jednocześnie bazujące na wiedzy Medrców z czasów Dynastii Ming kosmoceutyki...

Ten sam krem zawiera "nanocząstki perły" stanowiące jakiś cud z pogranicza sci-fi i kung-fu.

Przemo,
http://e-bmp.pl/Image/fot_%203(31).jpg
?

cała reszta to chemia dostepna do kupienia w beczkach i kanistrach, których zawartość zlewa się do kadzi i miesza.

To jak, mam sam znaleźć nr wpisu do Centralnego Rejestru Kosmetyków tego kremu, czy kosmeceutyków nie rejestrują? Jest jakiś rejestr kosmeceutyków?

Temat: MLM = oszustwo

Darek ma rację w zupełności.
Super była ta wieczorna dyskusja, wysoki poziom abstrakcji, duża inteligencja...szkoda tylko, że nie na temat.
Łukasz, zgadzam się z Tobą, że idea, powtarzam idea, czyli założenia teoretyczne mlm są do przyjęcia dla obu stron interakcji.
Jednak mlm nie funkcjonuje jako byt abstrakcyjny, ale jest wprowadzony w rzeczywistość w taki sposób, że...jest jak jest.
W/g mnie dyskutowaliście o tym samym, tylko...nie doszliście do konsensusu.
Cała dyskusja nie polega na tym aby przerzucać się błyskotliwymi argumentami, ale przedstawić aby swój punk widzenia.
przeciez ich zaraz zajedziecie :)
Łukasz, żaden z dyskutantów, którzy tutaj byli nie próbował w racjonalny sposób bronic mlm, tylko stosował sposoby indoktrynacji z marnej jakości szkoleń.
Przepraszam, prawie żaden, bo początkowa dyskusja z redaktorem naczelnym NM w/g mnie, była merytoryczna...ale skończyła się... jak zawsze.Henryk M. edytował(a) ten post dnia 06.11.12 o godzinie 08:58

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Piotr Sadowski:
Łukasz Bartodziejski:
Piotr Sadowski:
Łukasz Bartodziejski:
Piotrek dziwisz sie?
przeciez ich zaraz zajedziecie :)

czemu?
Najbardziej sensownego , naczelnego magazynu tez zajechaliscie , moze dlatego?:)

Zacytuj te jego mądrości, jak je wyłuskasz z tego co najciekawsze w jego wypowiedziach :)

Chociazby fakt kiedy wskoczyliscie na niego ,ze jest z branzy wiec koloryzuje. Jak ma nie byc z branzy i pisac o branzy?:) Wyobrazasz sobie dziennikarza ktory pisze o polityce nie mając o niej pojęcia? Do tego prowadzi liste oszukanczych MLM.
PS: Piotrek? Na pewno?
Mnie pytasz?

A kogo? ja mam watpliwości?
co poradzic:(

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Henryk M.:
Darek ma rację w zupełności.
Super była ta wieczorna dyskusja, wysoki poziom abstrakcji, duża inteligencja...szkoda tylko, że nie na temat.
Łukasz, zgadzam się z Tobą, że idea, powtarzam idea, czyli założenia teoretyczne mlm są do przyjęcia dla obu stron interakcji.
Jednak mlm nie funkcjonuje jako byt abstrakcyjny, ale jest wprowadzony w rzeczywistość w taki sposób, że...jest jak jest.
W/g mnie dyskutowaliście o tym samym, tylko...nie doszliście do konsensusu.
Cała dyskusja nie polega na tym aby przerzucać się błyskotliwymi argumentami, ale przedstawić aby swój punk widzenia.
przeciez ich zaraz zajedziecie :)
Łukasz, żaden z dyskutantów, którzy tutaj byli nie próbował w racjonalny sposób bronic mlm, tylko stosował sposoby indoktrynacji z marnej jakości szkoleń.
Przepraszam, prawie żaden, bo początkowa dyskusja z redaktorem naczelnym NM w/g mnie, była merytoryczna...ale skończyła się... jak zawsze.
Jasne , podpisuje się pod tym.

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

@ Darek - mnie nurtuje jescze jedno pytanie na ktore nikt nie odpowiedzial.
Skoro to wszystko jest tak nieoplacalne to co sie dzieje z ludzmi ktorzy zostaja w mlm i pną sie do góry. W sensie - oszukuja? za duzo stracili by odejsc? Czy serio im sie tam podoba?

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Piotr Sadowski:
Dlatego ja zupełnie nie rozumiem, dlaczego ci merytoryczni praktycy MLM dyskutują gdzie indziej a nie na takch wątkach gdzie promują się wątpliwe biznesiki typu TianDe, Lyoness czy inne EFG.

Zapewne nie mają czasu na takie dyskusje. W grupie Fundusze inwestycyjne są ludzie naprawdę godni zaufania, ponieważ przekazują taką wiedzę z zakresu zarządzania na giełdzie, że ja normalnie wymiękam. Tak też można się promować. Powiem więcej, właśnie po to jest ten serwis. Spamowanie i takie zachęcanie oparte na niedomówieniach można sobie odpuścić.
Przecież takie właśnie "MLMy" kreują opinią o całej branży. Jeszcze przyjdzie ci jeden z drugim "branżowy dziennikarz" i będzie się zwierzał, że życie go dyma i dlatego poleca on robić innym tak samo.

Do biznesów MLM dorabia się niemal religię, co więcej MLM mają swego rodzaju otoczkę, atmosferę zwego rodzaju przedsiębiorczości (tylko tu nie ma mowy o żadnej niezależności, jeśli się pracuje na narzuconych zasadach firm).

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Łukasz Bartodziejski:
Chociazby fakt kiedy wskoczyliscie na niego ,ze jest z branzy wiec
koloryzuje. Jak ma nie byc z branzy i pisac o branzy?:) Wyobrazasz sobie dziennikarza ktory pisze o polityce nie mając o niej pojęcia? Do tego prowadzi liste oszukanczych MLM.

Przypomnij moze co konkretnie odpowiedział pytania o kryteria na jakich podstawie dokonuje wpisów na tą "czarną liste".

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Dariusz Rorat:
Zapewne nie mają czasu na takie dyskusje. W grupie Fundusze inwestycyjne są ludzie naprawdę godni zaufania, ponieważ przekazują taką wiedzę z zakresu zarządzania na giełdzie, że ja normalnie wymiękam. Tak też można się promować. Powiem więcej, właśnie po to jest ten serwis. Spamowanie i takie zachęcanie oparte na niedomówieniach można sobie odpuścić.

Czy dyskutuje z nimi np. Płocki albo Pani Wanda z Lyoness? Czy tam też promuje się TianDe i Banners Broker?

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Piotr Sadowski:
Łukasz Bartodziejski:
Chociazby fakt kiedy wskoczyliscie na niego ,ze jest z branzy wiec
koloryzuje. Jak ma nie byc z branzy i pisac o branzy?:) Wyobrazasz sobie dziennikarza ktory pisze o polityce nie mając o niej pojęcia? Do tego prowadzi liste oszukanczych MLM.

Przypomnij moze co konkretnie odpowiedział pytania o kryteria na jakich podstawie dokonuje wpisów na tą "czarną liste".
"Firmy działające w Polsce niezgodnie z obowiązującym prawem - piramidy finansowe lub w systemie argentyńskim oraz firmy marketingu sieciowego i sprzedaży bezpośredniej działające nieuczciwie i nierzetelnie:"
zrodlo - networkmagazyn.

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Łukasz Bartodziejski:
@ Darek - mnie nurtuje jescze jedno pytanie na ktore nikt nie odpowiedzial.
Skoro to wszystko jest tak nieoplacalne to co sie dzieje z ludzmi ktorzy zostaja w mlm i pną sie do góry. W sensie - oszukuja? za duzo stracili by odejsc? Czy serio im sie tam podoba?

Większośc tych "pnących sie do góry" robi to kosztem innych, wprowadzając ich w maliny które maja sie nijak do rzeczywistości w takim MLM. czemu nie mozna sie dowiedzieć prawdy opartej na sprawdzalnych faktach od takich Liderów, tylko samemu szukajac po 3 minutach w necie mozna najczęściej stwierdzic gdzie ściemniają?

No niechże tu przyjdzie ktoś, kto pokaże od A do Z, że się zna na tym co promuje i wskaże ewentualne mankamenty w sposób nie pozostawiający wątpliwości, że to prawdziwe problemy a nie tematy zastępcze mające je ukryć.

Naprawdę, zapraszam, będę grzeczny, obiecuję :)

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Piotr Sadowski:
Łukasz Bartodziejski:
@ Darek - mnie nurtuje jescze jedno pytanie na ktore nikt nie odpowiedzial.
Skoro to wszystko jest tak nieoplacalne to co sie dzieje z ludzmi ktorzy zostaja w mlm i pną sie do góry. W sensie - oszukuja? za duzo stracili by odejsc? Czy serio im sie tam podoba?

Większośc tych "pnących sie do góry" robi to kosztem innych, wprowadzając ich w maliny które maja sie nijak do rzeczywistości w takim MLM. czemu nie mozna sie dowiedzieć prawdy opartej na sprawdzalnych faktach od takich Liderów, tylko samemu szukajac po 3 minutach w necie mozna najczęściej stwierdzic gdzie ściemniają?

No niechże tu przyjdzie ktoś, kto pokaże od A do Z, że się zna na tym co promuje i wskaże ewentualne mankamenty w sposób nie pozostawiający wątpliwości, że to prawdziwe problemy a nie tematy zastępcze mające je ukryć.

Naprawdę, zapraszam, będę grzeczny, obiecuję :)
:D

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Łukasz Bartodziejski:
@ Darek - mnie nurtuje jescze jedno pytanie na ktore nikt nie odpowiedzial.
Skoro to wszystko jest tak nieoplacalne to co sie dzieje z ludzmi ktorzy zostaja w mlm i pną sie do góry. W sensie - oszukuja? za duzo stracili by odejsc? Czy serio im sie tam podoba?

Widzisz, dobrze jeśli faktycznie zarabiają. Gorzej jeśli jest tak, że np. od momentu wstąpienia do biznesu najpierw dokładają pieniądze (bo na początek musi być jakiś kapitał by o ogóle funkcjonować), jednak pomimo braku sukcesów (tj. w rozumowaniu z zakresu finansów i rozruchu biznesu nie nastąpił jeszcze moment, w którym przychody zaczynają przewyższać koszty i już ten biznes jest samowystarczalny czyli nie trzeba dokładać) dalej kontynuują biznes, w nadziei że kiedyś osiągną sukces.

Ponoszenie coraz większych kosztów działa na psychikę w ten sposób, że taki biedak będzie dalej dokładał, bo przecież powinien iść za ciosem (a kto przerwał studia np. na czwartym roku bo uznał że za dużo idzie kasy????). Tak to już działa. Rodzice są skłonni wydać ostatnie pieniądze, by ich dziecko miało tego magistra, ale tego za bardzo bym tak nie porównywał. Nie można sie przecież w nieskończoność zadłużać. A w ogóle to czy biznes MLM (ale nie dla firm tylko jej samozatrudnionych współpracowników) jest zrównoważony? Bo jeśli nie, to nie wróży to niczego dobrego. Na sam rozruch potrzebna jest pewna kwota (to można wyliczyć, tylko trzeba wiedzieć kiedy ten biznes będzie samowystarczalny), problem jest jednak tego typu czy np. zakup większej ilości towarów jest ekonomicznie uzasadniony.

W MLM właśnie jasno uświadamia się, że bardziej opłaca się budować grupę konsumentów.

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Łukasz Bartodziejski:
Piotr Sadowski:
Łukasz Bartodziejski:
Chociazby fakt kiedy wskoczyliscie na niego ,ze jest z branzy wiec
koloryzuje. Jak ma nie byc z branzy i pisac o branzy?:) Wyobrazasz sobie dziennikarza ktory pisze o polityce nie mając o niej pojęcia? Do tego prowadzi liste oszukanczych MLM.

Przypomnij moze co konkretnie odpowiedział pytania o kryteria na jakich podstawie dokonuje wpisów na tą "czarną liste".
"Firmy działające w Polsce niezgodnie z obowiązującym prawem - piramidy finansowe lub w systemie argentyńskim oraz firmy marketingu sieciowego i sprzedaży bezpośredniej działające nieuczciwie i nierzetelnie:"
zrodlo - networkmagazyn.


No dobrze, konkretnie rozmawialiśmy o Lyoness, kiedy Pan Redaktor pokazał że sie nie zna a się wypowiada, choć innym tego prawa odmawia.

Powiedz Łukasz, czy wg prawa polskiego, w wypadku odstapienia od umowy, przysługuje ci zwrot wpłaconej zaliczki czy nie? Wg 5.2 OWU Lyoness nie.

Czy są wyroki i zarzuty z paragrafów o prowadzenie piramidy przez oddział Lyo z którym podpisują umowę polscy uczestnicy Lyo czy nie? Czy jest sprawa o zwrot zaliczek i prowadzenie piramidy w Polsce czy nie ma? Czy w Szwajcarii media umieściły Lyoness na swoich czarnych listach czy nie?

Jaką wartość w tym kontekście ma lista sporzadzona przez typa, który twierdzi, że Lyoness to MLM czysty jak kryształ?

Następna dyskusja:

Konkursy w Travel Channel |...




Wyślij zaproszenie do