Martyna K.

Martyna K. Process improvement
project manager

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

Nie wiem czy ktoś miał podobne doświadczenia. W swoim życiu do tej pory leciałam 3 razy. Korzystałam do tej pory tylo z linii wizzair. O ile pierwszy lot był wyjątkowo miły i o czasie tak pozostałe 2 totalna porażka...

22 sierpień lot z Warszawy do Londynu wylot zamiast o 17:40 nastąpił o godzinie 23:45

29 sierpień lot z Londynu do Warszawy wylot zamiast o 19:40 nastąpił o godzinie 2:15

Oba przypadki tłumaczone problemami technicznymi i oczekiwaniem na inny samolot. W "nagrode" za 6godzinne czekanie w obu przypadkach na Okęciu dostałam bułkę, batonik i soczek a na Luton voucher na 6funtów do wykorzystania na terenie lotniska w gastronomii...

Smiech na sali. I najgorsze, że w zasadzie nic nie można im zrobić. Bo to właśnie tanie linie lotnicze..

Macie podobne przeżycia? Może z innymi liniami?
Szymon G.

Szymon G. Broker Informacji
Merytorycznej

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

Polskie Linie Lotnicze Lot - latam od 2000 roku minimum raz w roku na trasie POZ-WAW-ATH i tak jak na trasie POZ-WAW, WAW-ATH, ATH-WAW nie było żadnych problemów tak na trasie WAW-POZ zawsze były jakieś problemy - najkrótsze opóźnienie ok 3h najdłuższe 8.... i to ma być narodowy przewoźnik??

P.S. Wiem, że to grupa tanie latanie, a LOT nie jest tani tylko tradycyjną linią, ale zasugerowałem się tematem pierwszego postu - potwierdza to tylko tezę, że nie wszystko złoto co się świeci - nie wszystko co drogie jest dobre.Szymon Grossmann edytował(a) ten post dnia 01.09.07 o godzinie 20:28

konto usunięte

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

Ja mialem w lutym leciec Norwegian do Kopenhagi...NIKZ nawet nie raczyl mnie poinformowac, ze lot jest odwolany i przeniesiony na nstepny dzien...
Malgorzata P.

Malgorzata P. projektant/kreslarz

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

Martyna, powinnas sie cieszyc, ze dostalas cos w zamian za czekanie. Ostatnio Ryanair mial spoznienie jakies 3 godz i dopiero stewardesa pod koniec lotu przeprosila pasazerow za spoznienie.
no comments ...
Małgorzata Binkowska

Małgorzata Binkowska marketing data
analysis, data flow,
data protection

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

Warto zapoznać się z prawami pasażera w przypadku opóźnień:
http://ulc.pl/index_1.php?dzial=kopp&plik=opoznienia

No a niestety - tanie linie spóźniają się i spóźniać się będą zawsze bardziej niż tradycyjne - mają najniższy priorytet.
Malgorzata P.

Malgorzata P. projektant/kreslarz

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

Spoznienie, o ktorym pisalam wczesneij bylo pierwszym tego typu. Jak dotychczas latalam tanimi liniami i zdarzaly sie jedynie wczesniejsze przyloty (do 40min wczesniej). A moze mialam do tej pory farta?
Tomasz Pukała

Tomasz Pukała Kierownik projektu,
Polkomtel S.A.

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

a ja z innej troszkę beczki - właśnie wróciłem ze Stockholmu z Wizzair - wszystko super, wylot w tamtą o czasie, powrót z opóźnieniem może 5 minutowym.

Najgorsze było wsiadanie na Etiudzie w tym tłumie i temperaturze jak w piecyku. Byłem z żoną i prawie dwuletnią córką i oczywiście po zapowiedzi, że zapraszam do autobusu osoby z dziećmi nikt nie raczył przepuścić nas z końca stłoczonej kolejki... Potem jeszcze mała masakra przy zajmowaniu miejsc w samolocie i reszta już spoko.
Aneta Nosal

Aneta Nosal SEP Instructor,
Ryanair HHN

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

Wykonałam ponad 1000 lotów jako stewardesa i ponad 100 jako pasażer i mogę poradzić tylko jedno - CIERPLIWOŚĆ.

Tanie linie są jednymi z najbardziej punktualnych (no może oprócz wizzair, który ma fatalne statystyki), radze spojrzeć na punktualność Ryanair lub easyjet, Lufthansa może sie schować!)

Moja najśmieszniejsza przygoda to podróż z Frankfurtu do Monachium z Lufthansa, (zwykle samochodem zajmuje mi to do 4 godz), przy 4 godzinnym opóźnieniu i 70 minutach oczekiwania w Monachium na bagaż (z tagiem priorytet)straciłam cały wolny dzień, a miałam tylko dwa :(

na terminalu dostałam gratisową kawę, na pokładzie obsługę widziałam tylko podczas wsiadania, safety DEMO i wysiadania kiedy to dostałam ślicznie zapakowaną czekoladkę :)

Przed każda podróżą lotniczą radzę sie uzbroić w dużo czekolady, redbulla i dobra książkę :) w moim przypadku działa.
Monika Szustek-Choros

Monika Szustek-Choros operator DTP,
grafik, PPH POLCAR

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

to moze nie totalna wpadka ale nieprzyjemnosc wielka.

to bylo podczas jednego z moich pierwszych lotow. lecialam KLMem z birmingham do warszawy przez amsterdam. linia niezla mozna by powiedziec.
lot na odcinku birmingham - amsterdam to jakies 15 - 20 min w czasie ktorego czulam sie tak zle ze mialam ochote zemdlec aby przestac byc swiadoma. samolot chyba jakis jeden z gorszych glosny, trzesacy sie, makabra. lotnisko w amsterdamie ogromniaste, czekania niby tylko chyba cos ponad 2 h ale mimo wszystko na sama mysl ze za tydzien znowu bede pokonywac ta trase robilo mi sie slabo.
teraz juz lepiej - przedostanie dwa loty na trasie w-wa - londyn tez byly kiepskie - wizzair ale ostanio "przesiadlam sie" na norvegiana i jest lepiej.
Szymon G.

Szymon G. Broker Informacji
Merytorycznej

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

Wpadka jakich mało - ofiary pasażerowie linii Centralwings na Rodos. Z powodu awarii jakiegoś czujnika i braku zamiennego samolotu czekali na lot powrotny do Poznania od czwartku do dzisiaj. To samo wylatujący z Ławicy na Rodos... Chociaż z 2 złego lepiej poczekać niż awaryjnie lądować - albo nie wylądować wcale...
Bogdan Kobrzyński

Bogdan Kobrzyński Project Manager,
Getin Noble Bank

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

Dwa razy leciałem sky europe - raz z Wawy do Londynu, drugi raz z Krakowa do Splitu - wszystko było OK, żadnych opóźnień. Najgorszy terminalna na jakim byłem to Etiuda - nie spełnia on żadnych wymogów podróży...Bogdan K. edytował(a) ten post dnia 09.09.07 o godzinie 13:17

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

Poznań jest chyba bardzo pechowy. Ani razu nie udało mi się wrócić ostatnim lotem z Wawy na czas. A jak rano trza iśc do roboty to powrót o 2.00 a o 4.oo w nocy robi różnicę;-)
Szymon G.:
Polskie Linie Lotnicze Lot - latam od 2000 roku minimum raz w roku na trasie POZ-WAW-ATH i tak jak na trasie POZ-WAW, WAW-ATH, ATH-WAW nie było żadnych problemów tak na trasie WAW-POZ zawsze były jakieś problemy - najkrótsze opóźnienie ok 3h najdłuższe 8.... i to ma być narodowy przewoźnik??

P.S. Wiem, że to grupa tanie latanie, a LOT nie jest tani tylko tradycyjną linią, ale zasugerowałem się tematem pierwszego postu - potwierdza to tylko tezę, że nie wszystko złoto co się świeci - nie wszystko co drogie jest dobre.Szymon Grossmann edytował(a) ten post dnia 01.09.07 o godzinie 20:28
Szymon G.

Szymon G. Broker Informacji
Merytorycznej

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

Agnieszka G.:
Poznań jest chyba bardzo pechowy. Ani razu nie udało mi się wrócić ostatnim lotem z Wawy na czas. A jak rano trza iśc do roboty to powrót o 2.00 a o 4.oo w nocy robi różnicę;-)
Szymon G.:
Polskie Linie Lotnicze Lot - latam od 2000 roku minimum raz w roku na trasie POZ-WAW-ATH i tak jak na trasie POZ-WAW, WAW-ATH, ATH-WAW nie było żadnych problemów tak na trasie WAW-POZ zawsze były jakieś problemy - najkrótsze opóźnienie ok 3h najdłuższe 8.... i to ma być narodowy przewoźnik??

P.S. Wiem, że to grupa tanie latanie, a LOT nie jest tani tylko tradycyjną linią, ale zasugerowałem się tematem pierwszego postu - potwierdza to tylko tezę, że nie wszystko złoto co się świeci - nie wszystko co drogie jest dobre.Szymon Grossmann edytował(a) ten post dnia 01.09.07 o godzinie 20:28
Moja koncepcja na ten temat jest taka, że Poznań jest zwyczajnie nie lubiany ani przez LOT, ani przez Polskie Porty Lotnicze - potwierdzeniem tej tezy może być fakt bardzo kiepskiego rozwoju Ławicy w porównaniu z innymi portami regionalnymi.

konto usunięte

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

Wczoraj wracałam Ryanem z Londynu (Stansted) do Bydgoszczy. Dwójka pasażerów odprawiła bagaż, ale dziwnym trafem nie zgłosiła się na czas do boardingu (może zabłądzili?). 40 minut oczekiwania na spóźnialskich, po czym decyzja kapitana o wyładowaniu ich walizek, co zajęło następne 20 minut :P
Marek Urban

Marek Urban Trener i menedżer
sprzedaży

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

Leciałem jak dotąd kilkanaście razy, w większości tanimi liniami. Najmniej przyjemną przygodę miałem jednak z tzw. "normalną" linią lotniczą, o ile tak można nazwać Alitalię:

Lot z Malty przez Rzym do Warszawy. Samolot z Malty się spóźnił, więc nie zdążyłem na lot do Wa-wy (być może by się udało, gdyby nie fatalne jak dla mnie oznaczenia na Roma-Fiumicino oraz niemożnośc porozumienia się po angielsku, niemiecku lub polsku z obsługą lotniska...)
Dostałem lot zastępczy - z Rzymu do Warszawy przez Mediolan. Samolot z Rzymu do Mediolanu pamiętał baaardzo dawne czasy, na dodatek nigdy jeszcze nie widziałem, żeby około 80 pasażerów obsługiwało chyba z 10 stewartów i stewardess.

O kuponie na kawę itp. nie było mowy, ani nawet za bardzo nikt mnie nie przeprosił za to, że zamiast o 16.40 do Warszawy dotarłem o 23.30 i musiałem spędzać noc w pociągach i na dworcach, zamiast w ciepłym domu.

I tak miałem szczęście - dzień później cała Alitalia strajkowała...
Przemysław M.

Przemysław M. Experienced Unix
admin with strong
financial background

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

Marek U.:
Leciałem jak dotąd kilkanaście razy, w większości tanimi liniami. Najmniej przyjemną przygodę miałem jednak z tzw. "normalną" linią lotniczą, o ile tak można nazwać Alitalię:

Alitalia nie jest "normalna linia lotnicza".
Oni maja po prostu horrendalne ceny biletow, ale to standard ponizej lowcostow... :-)

konto usunięte

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

Wczoraj wróciłem z weekendu w Brukseli (linie Wizzair). Zarówno w jedną jak i w drugą stronę wszystko odbyło się punktualnie jak w szwajcarskim zegarku. Jestem zadowolony z przelotu, obsługi i młodego wieku samolotu :)

wpadkę zaliczyłem tylko raz, kilka lat temu na lotnisku w Wiedniu okazało się że... nie ma nas na liście pasażerów, gdzieś się "zapodziały" nasze rezerwacje i już przykładali się do przełożenia naszego lotu na następny dzień lecz po awanturze miejsca "cudem" się odnalazły... to były chyba Austrian Airlines (aczkolwiek wróciliśmy LOTem)..

najgorszy samolot (mało miejsca, generalnie brud i odpadające elementy wnętrza to Fischer - obecny Prima Charter), nie wiem czy mają więcej samolotów niż jeden (może w tym roku coś kupili)
Marta Ż.

Marta Ż. studio legale

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

O swojej nieprzyjemnej przygodzie z Centralwings napisalam juz w innym watku (dot. wlasnie Centralwings zdaje sie). W skrocie..
Lot planowany na 19.45 odbyl sie o 5 rano (7 rano w Wawie).. W zamian: kanapka (w nocy nie sa zbyt swieze) i puszka napoju. Wow.
W ramach innych gratisow: cala noc w zimnej hali lotniska, "wycieczka" z jednego lotniska na drugie, zniszczone bagaze.

konto usunięte

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

największa wpadka to awaryjne lądowanie w Turcji czarterowego samolotu... nie chciałabym być w skórze pasażerów...
mało brakowało...

z Wizzairem nie pamiętam jakichś strasznych spraw...
w zasadzie tylko Etiuda jest koszmarkiem...
Może i były jakieś spóźnienia, ale nie były jakieś tragiczne bo nie pamiętam ;DAneta G. edytował(a) ten post dnia 22.10.07 o godzinie 02:49
Bogdan Kobrzyński

Bogdan Kobrzyński Project Manager,
Getin Noble Bank

Temat: Podróżowanie z Wizzair i z innymi tanimi liniami - wpadki

wczoraj powrót z Mediolanu wizz air - zamiast lotu o 12.15 odbył sie o 20.45 - nie dostaliśmy nic a nic...

Następna dyskusja:

Malta - wszystkie opcje lot...




Wyślij zaproszenie do