Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

Jak w temacie, wspierają Was bliscy w tym co robicie? Pomagają Wam kiedy jesteście w cyklu przygotowawczym do zawodów bądź po prostu trenujecie rekreacyjnie, ale regularnie, a brak już czasu na obowiązki zawodowo-domowe? Akceptują to Wasze uzależnienie?
Ja mam niestety z tym duuuży problem. Mam wrażenie, że nikt mnie nie rozumie i tym bardziej nie wspiera i czuję się jak jakaś kosmitka biorąc pod uwagę fakt, że jestem inna. Bo po co się tak męczyć, po co zdrowo odżywiać kiedy życie jest tylko jedno...?
Kilka razy spotkałam się też z komentarzem ze strony rodziny, ale i znajomych, że moja sylwetka nie jest "w cenie". Oczywiście nie wszystko wszystkim musi się podobać, niemniej jednak zastanawiam się po cichu czy to takie czcze gadanie i brak świadomości, że to co sobie za młodu wypracujemy, zostanie z nami na długie lata, czy może po prostu zwyczajna zazdrość? Przykre, ale prawdziwe...
Gdyby nie moja silna wola i fakt, że kocham aktywność, pewnie już dawno bym zasiadła z paczką czipsów i coli przed TV, po czym liczyłabym na samoistne znikanie zbędnych kilogramów stosując kolejną dietę cud z kolorowej gazetki.
Monika Kasińska

Monika Kasińska Tłumacz przysięgły
jęz. angielskiego
http://qualicom.pl

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

Trenuję z mężem, mam jego pełne wsparcie. Nie jest, co prawda, takim zapaleńcem jak ja, ale pracuję nad nim. ;-)

konto usunięte

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

Magda K.:
Jak w temacie, wspierają Was bliscy w tym co robicie? Pomagają Wam kiedy jesteście w cyklu przygotowawczym do zawodów bądź po prostu trenujecie rekreacyjnie, ale regularnie, a brak już czasu na obowiązki zawodowo-domowe? Akceptują to Wasze uzależnienie?
Ja mam niestety z tym duuuży problem. Mam wrażenie, że nikt mnie nie rozumie i tym bardziej nie wspiera i czuję się jak jakaś kosmitka biorąc pod uwagę fakt, że jestem inna. Bo po co się tak męczyć, po co zdrowo odżywiać kiedy życie jest tylko jedno...?
Kilka razy spotkałam się też z komentarzem ze strony rodziny, ale i znajomych, że moja sylwetka nie jest "w cenie". Oczywiście nie wszystko wszystkim musi się podobać, niemniej jednak zastanawiam się po cichu czy to takie czcze gadanie i brak świadomości, że to co sobie za młodu wypracujemy, zostanie z nami na długie lata, czy może po prostu zwyczajna zazdrość? Przykre, ale prawdziwe...
Gdyby nie moja silna wola i fakt, że kocham aktywność, pewnie już dawno bym zasiadła z paczką czipsów i coli przed TV, po czym liczyłabym na samoistne znikanie zbędnych kilogramów stosując kolejną dietę cud z kolorowej gazetki.

Ja sie solidaryzuję z Tobą w Cierpieniu :P
Co prawda trenuje rekreacyjnie, ale w okresie budowania masy słyszałem teksty, odnoszące się do diety, że jest zbyt obsesyjna :)
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

Taaa, na temat diety też się nasłuchałam "mądrych" teorii. Dla przykładu jedna z nich, a mianowicie,że dorosły człowiek powinien jeść max dwa posiłki dziennie, a nie 5 czy 6 jak niemowlak, bo inaczej będzie tył i tył.Szkoda, że ten ktoś nie pomyślał, że wówczas metabolizm się spowalnia i efekt jest odwrotny. Ale najpierw trzeba wiedzieć co to jest metabolizm...

konto usunięte

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

Magda K.:
Taaa, na temat diety też się nasłuchałam "mądrych" teorii. Dla przykładu jedna z nich, a mianowicie,że dorosły człowiek powinien jeść max dwa posiłki dziennie, a nie 5 czy 6 jak niemowlak, bo inaczej będzie tył i tył.Szkoda, że ten ktoś nie pomyślał, że wówczas metabolizm się spowalnia i efekt jest odwrotny. Ale najpierw trzeba wiedzieć co to jest metabolizm...

Starsi to i wydaje im się, że mądrzejsi :P
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

Wprawdzie nigdzie nie napisałam, że to teoria kogoś starszego, aczkolwiek przyznaję, że słyszałam to z ust zarówno osoby starszej jak i młodszej ode mnie.
Michał Gronowski

Michał Gronowski Trener Personalny
Warszawa

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

Przecież jak jesz mniej,to chudniesz, ale z mięśni...a chyba nie o to chodzi.

Dla takich ludzi mam niezbity argument: ja jem 6-7 razy dziennie i nie tyje:)No ale może ja jestem niemowlęciem:P

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

Słysząc opinię mojej mamy nt jedzenia 5 do 6 razy dziennie, po prostu odechciewa mi się wszystkiego.
Teksty, ze wymyślam, że to za dużo, jak to można być na diecie i jeść non stop?
Hmm... i tak robię swoje, choć bywa to trudne. Walka z całym domostwem, ale daję radę.
Wsparcie bliskich to dla mnie abstrakcja, jeśli chodzi o temat przewodni wątku, choć bardzo potrzebna :)

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

Magda K.:
Taaa, na temat diety też się nasłuchałam "mądrych" teorii. Dla przykładu jedna z nich, a mianowicie,że dorosły człowiek powinien jeść max dwa posiłki dziennie, a nie 5 czy 6 jak niemowlak, bo inaczej będzie tył i tył.Szkoda, że ten ktoś nie pomyślał, że wówczas metabolizm się spowalnia i efekt jest odwrotny. Ale najpierw trzeba wiedzieć co to jest metabolizm...
Dokładnie tak...
Już słuchać nie mogę tekstów dziewczyn, które mówią: nooooo, najadłam się jak **** (nazwa dowolna zwierzęcia ;p ) już dzisiaj nic nie jem...a dodajmy, że jest godzina zaledwie 15!!!!
Widzisz i nie grzmisz :)

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

bo zazwyczaj najwięcej 'dobrych' rad i jedynie słusznych teorii mają ci, co sie zwyczajnie nie znają ;-)

rób swoje, po prostu
Aleksandra G.

Aleksandra G. lektor/tłumacz
języka angielskiego

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

Mi już uszy więdną. Bo :
a) "żaden facet nie zechce kobiety żylastej i bez biustu" - jakby mnie kiedykolwiek interesowało zdanie facetów na mój temat
b) "jak do 25 roku życia mięśni nie nabrałaś to już nie masz po co ćwiczyć" - co za bujda
c) nie szkoda Ci kasy na te twoje masaże (rollmasaż) mówi moja mama co wydaje pół wypłaty na słodycze
d) "bo jedzenie to przyjemność jak możesz sobie tego odmawiać" "ćwiczenia i masaże to żadna przyjemność bo potem boli"
Oczywiście ludzie patrzą na mnie jak na kosmitkę. "Po co biegasz, przecież nie masz z czego się odchudzać."
W pracy też jak mówię ze na drugie śniadanie mam sałatkę z warzyw i kurczaka a nie bułkę słodką ze sklepiku ludzie robią dziwne oczy.

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

Aleksandra G.:
W pracy też jak mówię ze na drugie śniadanie mam sałatkę z warzyw i kurczaka a nie bułkę słodką ze sklepiku ludzie robią dziwne oczy.

tak samo mam na uczelni :)

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

Dziwni ci ludzie w tej waszej pracy i na uczelni.

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

czy dziwni?
normalni... po prostu mają inne priorytety życiowe, co przekłada się na brak zrozumienia,o! :)

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

z pewnością maja inne priorytety, ale czy są normalni?
Uważasz że my jestesmy nienormalni?
Aleksandra G.

Aleksandra G. lektor/tłumacz
języka angielskiego

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

Nie rozumiem tego. Zdrowie jest najważniejsze. Obudzą się po zawale albo gdy będą sapać i robić się purpurowi na twarzy wiążąc but.

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

Normalni- My jak i oni...
nie łap proszę za słówka...

Koniec OFFu
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

My jesteśmy mocno "walnięci" :)

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

dla zdrowia to lepiej pić ziółka, lepiej się na tym wychodzi.
Przez sport do kalectwa :)
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: Trening vs wsparcie bliskich

Aleksandra G.:
Nie rozumiem tego. Zdrowie jest najważniejsze. Obudzą się po zawale albo gdy będą sapać i robić się purpurowi na twarzy wiążąc but.

Albo nabawią się lustrzycy i nie dojrzą swojego "małego" podczas czynności fizjologicznych:)

Następna dyskusja:

TRENING :)




Wyślij zaproszenie do