Justyna Witas

Justyna Witas citius, altius,
fortius

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

Witam,
bardzo proszę o informację czy znacie jakiegoś dobrego mechanika z okolic Krakowa? mam nadzieję, że nie powielam tematu...
dzięki za pomoc i pozdrawiam:)
Dawid K.

Dawid K. Head of QA

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

Z forum wynika ze bardzo polecany jest Bud-Mot:

3). Bud-Mot czyli chwalony tutaj serwis na Rybitwach przy Christo Botewa 6.
Już przez telefon panowie pozytywnie mnie zaskoczyli otwartością i chęcią pomocy. Pojechałem więc na wymianę rozrządu (ori), filtrów, oleju i ogólny przegląd auta, jak to po zakupie. Na miejscu czysto i miło. usmiech
Panowie wszystko sprawdzili i okazało się, że do wymiany były jeszcze łączniki stabilizatora z tyłu. Kolejny pozytyw to normalna informacja co trzeba robić teraz, co można zrobić później, a czego nie warto ruszać. Zero naciągania!! usmiech Myślałem, że do zrobienia będą hamulce ale panowie stwierdzili, że tarcze tylko wyglądają nienajlepiej (auto długo nie jeździło) ale klocki dobrze łapią i o nowych tarczach mogę myśleć dopiero przy wymianie klocków. Jestem przekonany, że niejeden mechanik próbowałby naciągnąć klienta na dodatkowy koszt.
Z serwisu wyjechałem autem pracującym jeszcze równiej i ciszej co wydawało mi się niemożliwe. usmiech Generalnie fajnie jest usłyszeć od mechanika, że kupiło się samochód w stanie idealnym. jupi

Niestety nazajutrz zobaczyłem pod autem kałużę (niedużą), patrzę coś zielonkawego, zaglądam pod maskę - no tak wyciek płynu chłodniczego. Patrzę pod spód i widzę delikatne kropelki cieknące z okolic paska rozrządu. No więc siadam za kułkiem i jadę na Rybitwy. Okazało się, że w czasie zakładania mechanik uszkodził mały o-ring na przewodzie. Panowie przeprosili, wymienili uszczelkę, dolali płynu i oczywiście nie wzięli za to ani złotówki.
Od tamtej pory nic się nie dzieje poza efektem ubocznym wycieku. Trochę płynu musiało chlapnąć na pasek klinowy i jak tylko pojawi się wilgoć to na zimnym silniku słychać piszczenie, dopuki pasek i nie oczyści się z wody. Zauważyłem jednak, że piszczenie się zmniejsza co świadczy o tym, że pasek się oczyszcza i mam nadzieję na rychłe zakończenie tego epizodu. Przyznam, że jest to niezwykle denerwujące. ysz

Podsumowując Bud-Mot - gorąco polecam ten serwis, są fachowcami, znają Mazdy (zawsze jakaś tam stoi), nie naciągają na koszty, ceny rynkowe, nie są drodzy ale i nie najtańsi (zniżki dla mazdowiczów z tego forum usmiech ). Uważam, że w trosce o własne auto warto dać im zarobić. Jak zapowiadają, już w niedalekiej przyszłości powiększą się o stację diagnostyczną i serwis klimatyzacji.

Prosiłbym moderację o umieszczenie tego serwisu na pierwszej stronie, tak aby nie trzeba było przekopywać całego wątku, jak ja to musiałem robić. Bud-Mot ul. Christo Botewa 6, Kraków, tel. 012 650 32 85 i 503 036 432.

Cały wątek poniżej:
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?p=963284&sid=...
Konrad Mielko

Konrad Mielko Design&Code

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

Witam.

Zapisz się na forum.mazdaspeed.pl tam znajdziesz pomoc. Z polecanych zakładów to ASO w Gorzowie Wlk. i Jaksa pod Warszawą - są to chyba dwa najlepsze zakłady serwisujace Mazdy w Polsce ;)
Dawid K.

Dawid K. Head of QA

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

Konrad Mielko:
Witam.

Zapisz się na forum.mazdaspeed.pl tam znajdziesz pomoc. Z polecanych zakładów to ASO w Gorzowie Wlk. i Jaksa pod Warszawą - są to chyba dwa najlepsze zakłady serwisujace Mazdy w Polsce ;)

Gorzów Wlkp. i Warszawa to chyba takie dalekie okolice Krakowa :)
Konrad Mielko

Konrad Mielko Design&Code

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

no zgadza się ;) nie doczytałem ale czego się nie robi dla swojej mazdy :D
Marcin Nowak

Marcin Nowak IS Manager Technical
Infrastructure at
Philip Morris

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

Koledzy,

ze łzami w oczach donoszę, że krakowski BUD-MOT już nie istnieje.

Jest alternatywa?
Michał Leśniak

Michał Leśniak Ein Weg, Ein Ziel,
Eine Richtung, Ein
Gefuhl

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

Marcin Nowak:
Koledzy,

ze łzami w oczach donoszę, że krakowski BUD-MOT już nie istnieje.

Jest alternatywa?


nie istnieje, czy się przeniósł ? byłem pod koniec września i mieli się przenosić gdzieś w okolice na północ krakowa ?
Marcin Nowak

Marcin Nowak IS Manager Technical
Infrastructure at
Philip Morris

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

Wlasnie sprawdzilem. Przenieśli się ale nie zupełnie w okolice... Busko-Zdrój.
Michał Leśniak

Michał Leśniak Ein Weg, Ein Ziel,
Eine Richtung, Ein
Gefuhl

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

Marcin Nowak:
Wlasnie sprawdzilem. Przenieśli się ale nie zupełnie w okolice... Busko-Zdrój.

no ale bez mechaników, jednego znalazłem w warsztacie w Borku Fałęckim ale z zawieszeniem to on chyba nie miał doświadczenia, bliżej jest do Mysłowic niż do Buska........Michał Leśniak edytował(a) ten post dnia 07.12.10 o godzinie 11:38
Marcin Nowak

Marcin Nowak IS Manager Technical
Infrastructure at
Philip Morris

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

A w ktorym warsztacie w Borku ten mechanik jeśli można wiedzieć.
Mam do zrobienia rozrząd, więc zależy mi na doświadczonym fachowcu...

Namiary na Mysłowice też nie zaszkodzą:)

Pozdrawiam
Mariusz Zbieg

Mariusz Zbieg F.H.U. SOLUM

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

W Mysłowicach polecam firmę Maz Vag Tech obok giełdy samochodowej (za salonem Astaz)Można ich znaleść po stronie internetowej. Robiłem tam wiele rzeczy w mazdzie 6 2004r diesel. Już nie mogę kożystać (nowa Mazda 6) i został mi tylko ASO.
Pozdrawiam
Mariusz
Michał Leśniak

Michał Leśniak Ein Weg, Ein Ziel,
Eine Richtung, Ein
Gefuhl

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

Mariusz Zbieg:
W Mysłowicach polecam firmę Maz Vag Tech obok giełdy samochodowej (za salonem Astaz)Można ich znaleść po stronie internetowej. Robiłem tam wiele rzeczy w mazdzie 6 2004r diesel. Już nie mogę kożystać (nowa Mazda 6) i został mi tylko ASO.
Pozdrawiam
Mariusz

a zawieszenie robią ?

ma dziwne stuki z przodu w M3
Mariusz Zbieg

Mariusz Zbieg F.H.U. SOLUM

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

Myślę że tak, na stronie www jest nr tel. i lepiej sie umówić.
Facet jest pasjonatem Mazdy więc powinien sobie poradzić z problemem.
Jak by co to można się powołać na mnie.
Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

hej, tak czytam wasze wypowiedzi, ale niestety nie ma odpowiedzi dla mnie,
więc prośba o pomoc:)

Zmieniłam u mechanika uszczelkę pod pokrywą zaworu w Mazdzie6 ale niestety dalej olej wycieka,że muszę wciąż dolewać nie wiem czy ten mechanik zna się na tego typu sprawach czy zwyczajnie chce mnie naciągnąć na kolejną wizytę i koszty:(

Może znacie dobrego mechanika w okolicach Gdańska???
Marcin Ladyga

Marcin Ladyga CEO ŁG
serwis,Czł.Zarządu
Abel Plastics ,
Tech-moto ,Dyre...

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

EDYCJA 22.02.2015 - ŁG autoserwis sklasyfikowany na 5 miejscu w Polsce ( na 30000 warsztatów ) dane z FB dobrymechanik.pl

ŁG autoserwis

Zwykła wymiane oleju , płynów można zrobic w wiekszości serwisów w Krakowie , wystarczy poszukąc wiodących serwisów na portalach rankingujących mechaników w Krakowie .
Takie serwisy na pewno dbaja o dobra reputacje i jak im się zgłosi,że zamierza sie ich ocenić to powinni się porządnie przyłożyć do naprawy .

Serwis ten nie jest tani , więc prostych napraw w stylu klocki hamulcowe, amortyzatory itp niekoniecznie jest sens tam robić

Warto i opłaca się tam naprawiać sprawy skomplikowane ,z którymi inne serwisy sobie nie dały radę .

Są to usterki najczęściej związane z:
-DPF / FAP ,
-EGR i
-elektroniką ,
-regeneracją turbiny ( szczególnie trudne przypadki silnika 1.6 HDI - to naprawde trzeba umieć zrobić poprawnie ) =problem z kopceniem i przedmuchami z odmy - które są bolączką silników 2.0 i 2.2

Serwis jest na ul.Półłanki ( między przejazdami kolejowymi / , w przyszłym roku przenosi się na Wielicką .

To jest warsztat partnerski mazda6forum , opinie na jego temat można składać i przeczytać tu: http://dobrymechanik.pl/mechanicy/krakow/lg-auto-serwi...

strony : http://naprawasamochodowkrakow.pl i http://autoserwis.co
tel.607-939-500Ten post został edytowany przez Autora dnia 22.02.15 o godzinie 22:40

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

...czy jest jakiś "dobry" adres w Warszawie? Bo szukam "speca", który jest OK ale nie zdziera jak serwisowcy...
Marcin Ladyga

Marcin Ladyga CEO ŁG
serwis,Czł.Zarządu
Abel Plastics ,
Tech-moto ,Dyre...

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

Taka mała edycja do poprzedniego wpisu .
ŁG serwis warsztatem partnerskim klubów MAZDA
http://mazda6forum.pl
oraz
http://www.mazdaspeed.pl/forum/

konto usunięte

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

Witam wszystkich
Szukam warsztatu w Krakowie do wymiany oleju plus filtry oraz ogólnego przeglądu. Problem niby żaden ale nie mogę znaleźć warsztatu w okolicy Bronowic, który skasuje mi inspekcję serwisową po tym zabiegu. Samochód Mazda CX-7 2.2 diesel 2010r.
Pozdrawiam
Daniel Mroczka

Daniel Mroczka Experienced Java
Developer

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

Podbijam temat. Potrzebuje warsztatu co ogarnie regulacje zaworow, sprawdzenie lancucha rozrzadu (200kkm sie zbliza) i znajdzie przyczyne pojawiajacego sie od czasu do czasu kodu 0308 (Knock sensor) w Mazdzie 3 BK 1.6 w Krakowie lub ogolnie pojetych okolicach.

Temat: komu można powierzyć mazdę ze spokojnym sumieniem?

Niestety muszę dołaczyć do tematu :( bardzo proszę o polecenia mechanika w rozsądnych cenach! Niestety sprawa nie jest łatwa (cykanie i dymienie się silnika! :O) dot. Mazdy 3 diesel 1.6

Jestem załamana ;(((



Wyślij zaproszenie do