Adam Sęczkowski

Adam Sęczkowski Redaktor naczelny
serwisu Odkrywamy
Idoli, członek
Zarząd...

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

Niedawno dostałem od znajomego zaproszenie na ślub.
na kopercie było napisane odręcznie 'ADAM' - moje imię.
w kopercie wydrukowane zaproszenie: "zapraszają Sz.P. na uroczystość Zaślubin", "Miło nam będzie gościć Sz.P. na przyjęciu weselnym" - nie zostawiono miejsca na wpisanie imienia i nazwiska.

Okazało się, że nie tylko ja dostałam zaproszenie adresowane w taki sposób; moi rodzice też zobaczyli na kopercie z zaproszeniem tylko własne imiona.
Moja stryjenka Jolanta dostała zaproszenie adresowane do 'Joli' i niezbyt była uszczęśliwiona formą.

Coś mi tu zgrzyta.
Nie pomyślałbym, że w taki sposób można adresować zaproszenia na ślub. Co o tym sądzicie ???

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

Zapewne kultura wymaga, zwłaszcza w tak formalnych pismach tudzież zaproszeniach, aby forma była adekwatna do treści i odwrotnie. Na pewno kwestią dobrego tonu jest imiennie adresować zaproszenia, a nie odnosić się do formy ogólnej, ważne jest też, aby z szacunkiem podchodzić do osób np. starszych.

Ale widać co po niektórzy pozwalają sobie na "luźne" formy nawet w tej kwestii... życie...;]

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

W temacie jestem na bieząco...18 mam ślub
i powiem Wam, że ja nie widze w tym nic złego, My mamy ogólne zaproszenie na ślub, było wykonane przez nas i łatwiej było zrobić ogólne. Z resztą, może i jest to pójście na "łatwizne" ale jak mielibyśmy osobiście wypisać zaproszenia na ślub dla około 200 osób to chyba bym padła. a to nie jest przecież jedyna sprawa którą sie młodzi zajmują przed ślubem. jest o wiele więcej spraw do załatwienia niż zaproszenia :)Kinga Nowakowska edytował(a) ten post dnia 09.08.07 o godzinie 16:31

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

wypada, czy nie wypada...może nie mieli możliwości, żeby zrobić nadruk na kopertach.

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

Wydaje mi się, że ślub jest na tyle poważną i niecodzienną sprawą, że dobrze by było, aby państwo młodzi zadbali o to, aby przynajmniej na kopertach oraz w nagłówku zaproszenia figurowały imiona zaproszonych gości.
Byłoby świetnie, gdyby poprzez szacunek dla gości wypisali je ręcznie.

Patrząc realistycznie, współczesne tępo życia jest tak duże, że czasem jednak ciężko jest sprostać wszystkim wymaganiom dobrego wychowania.

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

ja też jestem na bieżąco :-) slub we wrzesniu br.
my mielismy personalizacje zaproszeń (nie kopert) ale to bardzo indywidulana sprawa

a w Twoim konkretnym przypadku - ja bym sie nie obrazila :-)

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

Gratulacje! :)
Wszystkiego najlepszego.
Magdalena L.

Magdalena L. Managerka.com |
Doradca biznesowy i
marketing manager do
...

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

Michał, przepraszam, że sie przyczepie i wszyscy, że zrobie offtopic. Podobno gratuluje sie młodemu (przyszłej małżonki), a pannie młodej życzy szczęścia...

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

Magdalena K.:
Michał, przepraszam, że sie przyczepie i wszyscy, że zrobie offtopic. Podobno gratuluje sie młodemu (przyszłej małżonki), a pannie młodej życzy szczęścia...


A co za różnica? Byle im się razem układało!
Magdalena L.

Magdalena L. Managerka.com |
Doradca biznesowy i
marketing manager do
...

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

A wiesz taki kontekst, który gdzieś tam wyczytałam: gratulować kobiecie, ze jej sie udało wreszcie faceta złapać;-)

Tak, masz racje, niech żyją długo i szczęśliwie oboje:-))

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

Magda, dziękuję za zwrócenie uwagi.
Rzeczywiście tradycyjnie, to panu młodemu powinno się gratulować.

Jednak, w dobie równouprawnienia, można chyba pogratulować obojgu
odnalezienia się i szczęśliwego "dobrnięcia" do ślubu.

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

uuu - co za dyskusja :-)

dziękuję Michał
Katarzyna Łęczycka

Katarzyna Łęczycka IT Project Manager,
FM Logistic Sp. z
o.o.

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

A jak, według Was, powinno się napisać na zaproszeniu dla znajomej która nie jest mężatką, a jej
obecnego partnera znamy z imienia i nazwiska?
Sz.P. <znajoma>
wraz z osobą towarzyszącą

czy
Sz. P. <znajoma>
wraz z <partner znajomej> ?Katarzyna Szawłowska edytował(a) ten post dnia 13.08.07 o godzinie 11:26

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

ja bym wypisała z osoba towarzyszącą
Izabela P.

Izabela P. Team Leader

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

Justyna Kamila E.:
ja bym wypisała z osoba towarzyszącą

jak najbardziej

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

Izabela P.:
Justyna Kamila E.:
ja bym wypisała z osoba towarzyszącą

jak najbardziej

Jeśli znasz imie i nazwisko partnera/ki, to je wpisujesz. A jeśli nie znasz to się dowiadujesz i wpisujesz. Napis "z osobą towarzyszącą" można wstawić na przygotowywanych w drukarni zaproszeniach na choinkową imprezę firmową na 1500 osób, a nie na zaproszeniach na własny ślub.

pzdr
Monika A.

Monika A. Marketing
Communication
Academy

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

Piotr T.:
Izabela P.:
Justyna Kamila E.:
ja bym wypisała z osoba towarzyszącą

jak najbardziej

Jeśli znasz imie i nazwisko partnera/ki, to je wpisujesz. A jeśli nie znasz to się dowiadujesz i wpisujesz. Napis "z osobą towarzyszącą" można wstawić na przygotowywanych w drukarni zaproszeniach na choinkową imprezę firmową na 1500 osób, a nie na zaproszeniach na własny ślub.

pzdr

Ale z doświadczenia wiem, że się pisze "wraz z osobą towarzyszącą" w przypadku, gdy para nie jest małżeństwem.

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

Monika A.:

Ale z doświadczenia wiem, że się pisze "wraz z osobą towarzyszącą" w przypadku, gdy para nie jest małżeństwem.

Co to znaczy "się pisze"? Niektórzy tak piszą, ale warto się wysilić i wpisać nazwisko. To w końcu Twój ślub.

A tak w ogóle - jakie to ma znaczenie czy ktoś jest małżeństwem czy nie?
Monika A.

Monika A. Marketing
Communication
Academy

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

Piotr T.:
Monika A.:

Ale z doświadczenia wiem, że się pisze "wraz z osobą towarzyszącą" w przypadku, gdy para nie jest małżeństwem.

Co to znaczy "się pisze"? Niektórzy tak piszą, ale warto się wysilić i wpisać nazwisko. To w końcu Twój ślub.

A tak w ogóle - jakie to ma znaczenie czy ktoś jest małżeństwem czy nie?

Takie, że wtedy piszesz, iż zapraszasz "Państwa XX". W przypadku, gdy nie jest to małżeństwo, najczęściej pada wspomniane "z osobą towarzyszącą" nawet w przypadku, gdy znamy nazwisko chłopaka czy partnera np. naszej koleżanki.
Nie wiem jak jest poprawnie. Napisałam tylko co sama osobiście zauważyłam w tego typu zaproszeniach...

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na ślub - napis na kopercie

A moim zdaniem dopisek "z osobą towarzyszącą" jest na miejscu tylko wówczas, kiedy nie wiemy z kim zapraszana przez nas osoba przyjdzie. Jeśli znamy imię i nazwisko towarzyszki/towarzysza i mamy informację, że właśnie z nią/nim ktoś przychodzi to wypada je wpiasać na zaproszeniu :)



Wyślij zaproszenie do