Izabela Sadowska

Izabela Sadowska Lubimyczytać.pl to
moja wizytówka :)

Temat: Kryminały, kryminały!

Nigdy nie byłam przekonana do tego gatunku - jakoś nie pociągały mnie krwiste wątki. A tu nagle wpada mi w ręce "O krok" autorstwa szwedzkiego pisarza Henninga Mankella i... zachwyca. Przeczytałam jednym tchem.
Nawet udało mi się obejrzeć film "Wallander", ale ten z kolei zawiódł bardzo - nudny, bez składu i ładu.

Czy znajdę wśród Was jakiegoś doradcę kryminalnego?
Po co mam teraz sięgnąć? Czy kolejne powieści Mankella są równie pasjonujące?

Mam nadzieję, że nadmiar kryminałów nie wypacza widzenia świata - jak sądzicie?

konto usunięte

Temat: Kryminały, kryminały!

Jeśli o kryminały chodzi, to ja uzależniona jestem i bezkrytycznie podchodzę do twórczości Agathy Christie :-)

+ cały wątek dot. kryminałów http://www.goldenline.pl/forum/ksiazki-ksiazki-ksiazki...eM Ka edytował(a) ten post dnia 08.08.07 o godzinie 15:21
Edyta Karwat

Edyta Karwat Poszukujący pracy
specjalista ds.
marketingu i innych
róż...

Temat: Kryminały, kryminały!

eM K.:
Jeśli o kryminały chodzi, to ja uzależniona jestem i bezkrytycznie podchodzę do twórczości Agathy Christie :-)
Całkowicie się z Tobą zgadzam :) Agata była tak twórczo płodna, że można zachwycać się co raz to inną książką czy opowiadaniem...

konto usunięte

Temat: Kryminały, kryminały!

zdecydowanie Alex Kava...

cała seria.

konto usunięte

Temat: Kryminały, kryminały!

A! I jeszcze Patricia Cornwell ze swoją panią patolog Key Scarpettą :-)
Katarzyna Łęczycka

Katarzyna Łęczycka IT Project Manager,
FM Logistic Sp. z
o.o.

Temat: Kryminały, kryminały!

Joe Alex i podciągnę pod kategorię kryminalów Perez-Reverte'a ;)

konto usunięte

Temat: Kryminały, kryminały!

Katarzyna S.:
podciągnę pod kategorię kryminalów Perez-Reverte'a

I nie ja to napisałam??
"Szachownica flamandzka" to jedna z moich ulubionych książek, o "Cmentarzysku bezimiennych statków", "Ostatniej bitwie Templariusza" i "Klubie Dumas" nie zapominając :-)

:-)

konto usunięte

Temat: Kryminały, kryminały!

A i kryminał, nie-kryminał "Małe niegodziwości" Carmen Posadas - B.O.M.B.A!
Dominik Koza

Dominik Koza ogarniacz /
rozwijacz, Hand Made

Temat: Kryminały, kryminały!

"Harry Potter..." :)
Izabela Sadowska

Izabela Sadowska Lubimyczytać.pl to
moja wizytówka :)

Temat: Kryminały, kryminały!

W sumie nigdy nie patrzyłam na Reverte jako kryminało-pisarza, ale racja :) - to przeczytałam więcej kryminałów niż mi się zadawało :).

No a Marinina Aleksandra? Coś o niej, bo właśnie leży przede mną książka "Ukradziony sen" i nie wiem czy ona czy Agata Ch.?
A czytanie Agaty Ch. od której książki zacząć? Czy ważna jest w jej przypadku kolejność?

"Harry Potter" - mogą zamknąć mnie do kryminału, ale przeczytałam tylko pierwszą część i miałam dosyć :)Iza Sadowska-Kalejta edytował(a) ten post dnia 09.08.07 o godzinie 12:45

Temat: Kryminały, kryminały!

Mankella czytalem jeszcze - Mordercę bez twarzy. Rzecz się dzieje nieco wczesniej niz rzeczywistosc O krok, więc lepiej czytac te ksiązki w odwrotnej kolejnosci. Jednakowoz - skoro mleko sie juz wylalo, nie warto ciągnac wątku - mozesz czytac bez specjalnej straty..

Przy czym jesli chodzi o Mankella.. to on tak po prawdzie - nieco nudnawy jest.. wlasnie jak sam Wallander ;)

Szczegolnie na tle Maryniny i.. Jeana-Clauda Izzo. Ze Krajewskiego nie wspomnę. Bo - jak przypuszczam ;) - pewnie trafilas na ksiazki z wakacyjnych serii Polityki. Bardzo fajny projekt. W tym roku II edycja. Cztery tomy co roku:

2006: Mankell Morderca bez twarzy - Izzo Total Cheops - Marynina Ukradziony sen - Krajewski - Koniec swiata w Breslau

2007: Mankell O krok - Izzo Szurmo - Marynina Gra na cudzym boisku - Krajewski Festung Breslau.

I w tej kombinacji Mankell wypada najnudniej. Choc wiadomo - ksiazki to rzecz gustu i kazdego ujac moze co innego.. :)

Maryninę polecam z czystym sumieniem. Dorównuje Izzo, ktory jest wg mnie najlepszy. Szczegolnie w Ukradzionym snie.

Co do Christie - no to ciezko wybrac. Ja najbardziej lubię klasykę klasyki, czyli 10 malych murzynkow (wydawane obecnie pod zmienionym tytulem: I nie bylo juz nikogo)

Fanom kryminalow polecam niejakiego Andreę Camilleriego. Wlasciwie wszystkie są fajne - szczegolnie jak ktos lubi parne wloskie klimaty.. :)

Temat: Kryminały, kryminały!

eM K.:
Katarzyna S.:
podciągnę pod kategorię kryminalów Perez-Reverte'a

I nie ja to napisałam??
"Szachownica flamandzka" to jedna z moich ulubionych książek, o "Cmentarzysku bezimiennych statków", "Ostatniej bitwie Templariusza" i "Klubie Dumas" nie zapominając :-)

:-)

Hmmm... 'kryminalista'? Ale tylko troche.. ;)

Reverte to przede wszystkim 'historyk malarstwa'. Probke tego dal chocby w Szachownicy, ale w pelni udowodnil swoje mozliwosci w tym zakresi w serii o Przygodach kapitana Alatriste. Szkice postaci, ktore tam popelnil to wrecz kalki z obrazow Velazqueza. A historia Poddania Bredy? Prawdziwy majstersztyk dowodzacy, ze chlopina zna sie na rzeczy..

konto usunięte

Temat: Kryminały, kryminały!

Kava, Coben, Kellerman
Aneta K.

Aneta K. Logistics

Temat: Kryminały, kryminały!

Ostatnio przeczytałam serię książek Caroline Graham,
min. Morderstwo w Badger`s Drift, Pisane krwia czy Wierna do śmierci.
Na jej podstawie nakręcono film: Midsomer murders.
Są trochę w klimacie A.Christie- spokojna angielska wieś i nagle seria przerażających morderstw.....

konto usunięte

Temat: Kryminały, kryminały!

Aneta K.:
Ostatnio przeczytałam serię książek Caroline Graham,
min. Morderstwo w Badger`s Drift, Pisane krwia czy Wierna do śmierci.
Na jej podstawie nakręcono film: Midsomer murders.
Są trochę w klimacie A.Christie- spokojna angielska wieś i nagle seria przerażających morderstw.....
a i owszem:), książki fajne ale serial lepszy
Aneta K.

Aneta K. Logistics

Temat: Kryminały, kryminały!

olga o.:
Aneta K.:
Ostatnio przeczytałam serię książek Caroline Graham,
min. Morderstwo w Badger`s Drift, Pisane krwia czy Wierna do śmierci.
Na jej podstawie nakręcono film: Midsomer murders.
Są trochę w klimacie A.Christie- spokojna angielska wieś i nagle seria przerażających morderstw.....
a i owszem:), książki fajne ale serial lepszy

Cieszę się, że jeszcze komuś sie podoba;))

A teraz coś zupełnie z innej beczki:
seria Roberta Van Gulika - Zagadki sędziego Di.
Są to chińskie kryminały z czasu epoki Tang ( VII w n.e ).
PIW wydaję cała serię - jest już chyba około 10 książek.
Izabela Sadowska

Izabela Sadowska Lubimyczytać.pl to
moja wizytówka :)

Temat: Kryminały, kryminały!

I w tej kombinacji Mankell wypada najnudniej. Choc wiadomo - ksiazki to rzecz gustu i kazdego ujac moze co innego.. :)


Tja, właśnie kończę "Mężczyznę, który się uśmiechał" (zaliczyłam jeszcze "Mordercę bez twarzy) - szybko mi idzie, ale faktycznie trochę się już Wallanderem znudziłam. "O krok" mnie porwało reszta jest zdecydowanie gorsza.

Kolejny w kolejce jest Izzo :) i Marinina :).
Jeju... chyba nie mam czasu na pracę :)
Anna Kamińska

Anna Kamińska specjalista ds
zarządzania zasobami
ludzkimi

Temat: Kryminały, kryminały!

Polecam Jeffery Deaver'a, świetny cykl kryminałów (Autora znalazłam po obejrzeniu filmu Kolekcjoner kości), czyta się z zapartym tchem:-)

konto usunięte

Temat: Kryminały, kryminały!

Klasyka gatunku - Agatha Christie, w lżejszym wydaniu polecam książki Joanny Chmielewskiej, wątki kryminalne przeplatane ze wspaniałym poczuciem humoru i dobrym piórem.
Aneta J.

Aneta J. Nie boi się zmian
oraz wyzwań

Temat: Kryminały, kryminały!

Agatha Christie - najlepsze ksiązki.
Z tego gatunku lubię jeszcze Cobena.

Czytałam też kiedyś kilka książek starego wydania niestety nie pamiętam autora (nie mam książek przy sobie bo zostały w domu). Książki trzymały w napięciu i tajemnicy do samego końca- jak dobrze pamiętam jedna z nich miała tytuł "Powrót Wampira".
Jeśli ktoś będzie znał autora prosze o info.



Wyślij zaproszenie do