Ewa M W.

Ewa M W. Legal Professional

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

Prosze o pomoc jak pozbyc sie obtluszczenia na brzuchu-zwl w gornej czesci-pod klatka piersiowa. Dodam ze duzo biegam i cwicze 2-3 razy w tyg na silowni i staram sie jesc zdrowo i dietetycznie ale nie widac zadnych rezultatow na brzuchu... Jestem zdesperowana..
Prosze o rady i dziekuje z gory za pomoc....
Monika Kasińska

Monika Kasińska Tłumacz przysięgły
jęz. angielskiego
http://qualicom.pl

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

Napisz, jak i co dokładnie jesz. Opisz dokładniej swój trening.
Ewa M W.

Ewa M W. Legal Professional

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

sniadanie -musli z jogurtem lub kefirem nastepnie kolo 11 -owoc, orzechy i kawa :-) 13-14 -lunch-salatka lub kanapki (1-2) w miedzyczasie zielona herbata i woda... kolacja -ryba z warzywami lub mieso z warzywami -staram sie ograniczac ziemniaki czy makaron....i jesc duzo warzyw ktore zreszta uwielbiam ;-)
cwicze co 2-3 dzien jogging kolo 3-4 km, i w porze lunchu chodze na i gogzine na silownie -cardio i cwicze miesnie brzucha, rece, rozciagniecia, 1-2 razy w tygodniu bywam na basenie i saunie....
staram sie swiadomie cwiczyc i odzywiac...wiec waga jest umiarkowana i powoli chudne aczkolwiek tluszcz pod klatka piersiowa sie utzrymuje... O zgrozo!! :-))
Monika Kasińska

Monika Kasińska Tłumacz przysięgły
jęz. angielskiego
http://qualicom.pl

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

Czasem potrzeba czasu. Natomiast Twój wysiłek nie jest zbyt intensywny. Ja bym w tej kwestii trochę pozmieniała. A co do diety, to na pierwszy rzut wygląda jakby było malutko, ale nie wiemy dokładnie jakie są proporcje. Może tego musli jest dużo? Zresztą musli nie jest dobrym produktem przy odchudzaniu, bo zawiera sporo cukru. Chleb tak samo. "Kanapka" to tak naprawdę może być wszystko. :-)
Ewa M W.

Ewa M W. Legal Professional

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

:-) to fakt wysilek raczej nie jest intensywny....nie mam duszy sportowca-ciala tym bardziej ;-)) a co do cukrow to faktycznie nie powinnam ich jesc ale z dtugiej strony boje sie ze jak zupelnie je ogranicze to pozniej dostane szalonego glodu na slodkie.... wiec staram sie balansowac poprzez musli i 2 kromki pieczywa-ciemnego, Kwesta jest tez taka ze studiuje a cukier pomaga w mysleniu i dodaje mi energii....

konto usunięte

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

Psychika domaga się cukru :)
Cukier masz z mleku i w owocach
Michał Panasiewicz

Michał Panasiewicz Administrator
systemów, sieci i
aplikacji.

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

Gospodarkę cukrową w organizmie reguluje chrom i magnez, warto suplementować je.
Z własnego doświadczenia, po miesiącu suplementacji nie ma ochoty się już na słodycze.

PS: Dbanie o wagę to proces na który wpływ mają:
trening
+ min 5 małych posiłków dziennie (tak co 2.5 h)
+ ograniczenie węglowodanów prostych (sacharoza, glukoza,laktoza...)- zastępujemy złożonymi (kaszą/ryżem/musli własnej roboty) ale też w odpowiednio małych ilościach (to w sprzedaży jak wspomniano ma w nadmiarze cukrów prostych)
+ rano zaczynamy od posiłku typowo węglowodanowego kończąc wieczorem na typowo białkowym)

Wynik = 116 (około 22% fat) -> 93 (< 10% fat, mierzone metodą Bioelektrycznej Impedancji na Tanita BC-420 P MA- dokładniejsza byłaby DEXA ale interesowała mnie zawsze tylko różnica), czas marzec 2008 -> wrzesień 2009

Do 2004 intensywnie trenowałem, potem 4 lata przerwy + nieprawidłowego odzywiania się (teraz powrót do formy).

PS2: warto przeczytać też ten wątekMichał Panasiewicz edytował(a) ten post dnia 09.09.09 o godzinie 10:58
Joanna Gruszecka

Joanna Gruszecka Instruktor Fitness.
Instruktor
Kulturystyki. Trener
Perso...

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

Ewa Florek:
sniadanie -musli z jogurtem lub kefirem nastepnie kolo 11 -owoc, orzechy i kawa :-) 13-14 -lunch-salatka lub kanapki (1-2) w miedzyczasie zielona herbata i woda... kolacja -ryba z warzywami lub mieso z warzywami -staram sie ograniczac ziemniaki czy makaron....i jesc duzo warzyw ktore zreszta uwielbiam ;-)


zadziwiające jest to , że mimo iż niby zjadasz coś w ciągu dnia, to twój oranizm mimo to nie dostaje potrzebnych składników pożywienia.
pomysł z musli i jogrutem na sniadanie nie jest najlepszym .

już tylko gorzej twój wybór mógł paść na parówki.

przecież musli z tym jogurtem to nic inego tylko słodycze ze skrobią modyfikowaną, regulatorem kwasowości , kwasem cytrynowym , barwnikami , betaniną i cukrem (czytałas skład jogrurtu? śmieć! białka śladowe ilości)
musli to nie owsianka ani nie kasza jaglana, jaką powinnaś na śniadanie zjadać , a jogurt to nie twaróg czy jajka, jakim go powinnaś zastąpić.

generalnie odżywiasz się tylko zieloną herbatą wodą i warzywami no i cukrami z owoców jogurów i musli. ratują cię tylko te orzechy na drugie śniadanie. nie widzę ani słowa o owocach strączkowych i tego co powinnas koniecznie uzwględnić w swoim jadłospisie - ryż i kasze.

a kanapki? zrób proszę analizę odżywczą takich dwóch kanapek jakie codziennie zjadasz , a potem na zawsze pozbądź się ich z jadłospisu . zastąp je gotowaną piersią z kurczaka z pomidorami , albo czymś tam , z czym ci zasmakuje.

acha- wykluczenie makaronów nie jest dobrym pomysłem. to dobre zródło wąglowodanów....a o tym kiedy i jak je i kiedy spożywac pisał powyżej michał
Aleksander Kosendiak

Aleksander Kosendiak fizjoterapeuta, OMT,
instruktor sportu w
kulturystyce

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

Z doświadczenia wiem, że nie jest możliwe zredukowanie tkanki tłuszczowej z jednej partii ciała. Bardzo dobre rezultaty daje dieta niskowęglowodanowa (np. dr`a Atkinsa) ale najpierw warto poczytać na ten temat by się odpowiednio przygotować.
Monika Kasińska

Monika Kasińska Tłumacz przysięgły
jęz. angielskiego
http://qualicom.pl

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

Z tą dietą byłabym ostrożna. Sporo lekarzy ją odradza, a poza tym nie każdy się na niej dobrze czuje. Osobiście bym nie zaryzykowała. :-)
Piotr D.

Piotr D. www.sportassist.pl

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

Popieram kolegę, partie ciała najbardziej otłuszczone odtłuszczają się jako ostatnie.

Aleksander Kosendiak:
Z doświadczenia wiem, że nie jest możliwe zredukowanie tkanki tłuszczowej z jednej partii ciała. Bardzo dobre rezultaty daje dieta niskowęglowodanowa (np. dr`a Atkinsa) ale najpierw warto poczytać na ten temat by się odpowiednio przygotować.

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

To jednak trochę dziwne, zwykle problemy są z dolnymi partiami brzucha.

konto usunięte

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

Pan Aleksander ma rację. Nie da się odtłuścić tylko jednej partii ciała. No chyba że przez operację :)

Przykład pierwszy z brzegu. Wyobraźcie sobie typowego tenisistę. Lata taki całe życie po korcie i macha jedną ręką (czasami drugą). Wychodziło by, że ta ruchliwa ręka była by nieco anorektyczna w porównaniu z innymi częściami ciała. A każdy wie że tak się nie dzieje.

Swoją drogą są pewne metody by przyśpieszyć ten nasz nieszczęsny metabolizm - wspomniana wcześniej liczba posiłków, dodatkowy ruch, czy po prostu zwykłe zwiększenie białka w diecie (oczywiście na rzecz innych składników). Wiadomo przecież, że białko zwiększa szybkość metabolizmu :D

Przy czym trzeba uważać, by stosując takie różnorakie metody za bardzo się nie odwodnić (i okazyjnie nie popsuć sobie totalnie przewodu pokarmowego).
Monika Kasińska

Monika Kasińska Tłumacz przysięgły
jęz. angielskiego
http://qualicom.pl

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

Bardziej "anorektyczna" jedna ręka nie jest, ale na pewno bywa bardziej umięśniona. :-) Swego czasu czytałam artykuł na ten temat. Przeprowadzono badania mające na celu sprawdzenie, czy da się odchudzić jedną część ciała - okazało się, że nie bardzo. Różnice były tak nieznaczne, że w zasadzie niezauważalne.

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

Mnie za to dziwi bardzo, gdy widze, czasami ale jednak, jka faceci cwicza tylko jeden biceps badz tez prawy lub lewy najszerszy grzbietu, nie wspominajac o moztkowaniu przy wyciskaniu sztangi na laweczce, czemu ma to sluzyc? O_o
Monika Kasińska

Monika Kasińska Tłumacz przysięgły
jęz. angielskiego
http://qualicom.pl

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

Nie widziałam nigdy czegoś takiego, ale może po prostu nie wiedzą jak ćwiczyć albo chcą wyrównać mięśnie na obu rękach? Zawsze jedna ręka/noga będzie słabsza i niekiedy wizualnie mniejsza od drugiej. Wtedy można ćwiczyć tylko jedną stronę, by ten "defekt" wyrównać.
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

A może po prostu tak natrafiałeś akurat patrząc na delikwenta, że w danym momencie trzaskał powtórzenia na prawy biceps, potem kiedy Ty po przerwie wykonywałeś swoje ćwiczenia, On/Ona robił/a drugą łapę, a następnie kiedy ponownie zerkałeś, znowu była ta ręka co poprzednio, stąd zgłupiałeś? :)
Co do mostkowania to tępię coś takiego nagminnie, ale niektórzy pozostają niereformowalni.
Ja też niektórych rzeczy czasem nie kumam, ale widać każdy ma swoje uzasadnienie i to co jednemu w praktyce(albo i częściej, teorii) służy, drugiemu niekoniecznie. Zawsze nie mogę się nadziwić, że ktoś robiąc nogi, ćwiczy powiedzmy na jednym treningu czwórki, na drugim dwójki, a na trzecim dajmy na to łydki. Szkoda, że jeszcze przywodzicieli i odwodzicieli nie dzieli na dni parzyste i nieparzyste. Ja robiąc nogi, ćwiczę je kompleksowo!

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

Nie, on naprawde cwiczyl tylko jedna strone :) A najlepsi sa Ci silacze, ktorzy kompletnie nie trzymaja postawy, ale za to jakie ciezary dzwigaja. Ja dopiero od niedawna zaczalem zwracac uwage na prawidlowe wykonywanie cwiczen, wczesniej jak jakis kasztan myslalem, ze im wiecej wycisne tym lepiej, teraz juz wiem skad te bole ledzwi. Ostatnio zaczalem eksperymentowac i zaczalem laczyc serie np wczoraj seria na plecy + seria na nogi i dopiero odpoczynek.

Cwiczac mniejszymi ciezarami tez "boli" :)

konto usunięte

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

Może trenuje armwrestling?

Temat: Jak pozbyc sie tluszczu z gornych partii Brzucha?

chyba przy redtube :)



Wyślij zaproszenie do