Temat: Kim jest Anastazja
Trudno napisać pierwsze zdanie, gdy ma wprowadzać do światła. Filozofia, religia i nauka gmatwa się w jego opisach a dla mnie - oświetla tylko drogę. Pokazuje cienie przeszkód i ścieżki, którymi kroczę. Ciepłe i pogodne, śpiewa radością życia, ale potrafi być posępne i smutne. Gdy zapłacze kroplami deszczu czasami się tłumaczy, dlaczego jest takie przewrotne. Wtedy w uśmiechu tęczy pokazuje, jakie potrafi być kolorowe wyginając się by je zauważyć. Czerwieni się uczuciem i zieleni swoją siłą by w niebieskim pokazać swoją wiedzę. Skrywa ją jednak w żółtym kolorze zazdrości i błękicie pokory by w fiolecie zademonstrować władzę, jaką posiada. Gdy zapytam, dlaczego te dwie triady są szare znika by nie ujawnić trzeciej najbardziej tajemniczej triady tworzenia. Wiem, że jeszcze się uśmiechnie, dlatego zapominam o nim zajęty własnymi sprawami. Co dzień otaczają mnie kaskady kolorów jednak żadne z nich nie potrafią powiedzieć tak wiele jak tęcza? Dla jednych jest tylko zjawiskiem dla innych symbolem. Ujęta w naukowe ramy została opisana i związana długościami fal z kokardką „zatwierdzone do użytku szkolnego”.
Dla mnie stała się księgą kolorów, która tłumaczy zależności związków nie tylko w grafice, ale również we wszystkich dziedzinach nauki. Znajdując potwierdzenie w kolorach cząstek elementarnych te prawa dotyczą również nas. Zamknięte w kuli protonu przyjmują barwy pierwszej triady.
Dla łatwiejszego zrozumienia będę posługiwał się czystymi kolorami i nazwami, które muszą posiadać dualność znaczeń ze względu na uniwersalność opisu. Przyjmę również formę odwołania do swoich odczuć wiedząc, że każdy zapis zostawia po sobie barwny ślad, który nieświadomie może wpłynąć na wolę czytelnika.
Czerwony kolor uczucia, zielony kolor siły i niebieski kolor wiedzy w stanie równowagi tworzy triadę, której wynikiem jest kolor czystości. Jej intensywność zależy od cech uczestniczących w jej budowaniu barw. Pary kolorów dopełniających wprowadzają element szarości a przy pełnej intensywności tworzą śmierć związku, który ze sobą tworzą.
Gdy uczucie i siła rywalizują ze sobą tworzą kolor żółty, który jest dopełnieniem niebieskiego koloru wiedzy.
Uczucie i wiedza potrafią stworzyć purpurowy kolor władzy, który osłabia zieleń siły.
Siła i wiedza tworzą błękitny kolor pokory, który z uczuciem tworzy kolejną śmiertelną parę.
Te zależności barw podstawowych tworzą drugą triadę kolorów którą nazwałem materialną. Sumą tych kolorów dopełniających jest czerń. Analogicznie do pierwszej triady dwa występujące w niej kolory tworzą trzeci wraz z cechą go opisującą.
Obie triady przedstawiane są graficznie jako addytywny i subtraktywny model mieszania barw.
Użytym znaczeniom koloru mogę przypisać inne cechy np.: uczucie może przybrać formę miłości lub nienawiści. Wiedza jako mądrość lub wyrachowanie. Siła jako praca lub destrukcja. Obie są odzwierciedleniem charakteru, zdrowia i celu ale dodatnie lub ujemne cechy zależą od triady która je tworzy. Jak wielki wywierają na siebie wpływ można odnaleźć w przebogatej literaturze ezoteryki i nie będę opisywał charakteru barw powstałych w wyniku ich mieszania zwłaszcza, gdy użyta nazwa wyzwala ich subiektywną interpretację. Kultura, religia, filozofia oraz wiele innych nauk przypisało im swoje znaczenia, dlatego kolory pierwszej triady oparte są o symbole umieszczone nad głowami postaci starszych od nas. Intensywność ich świecenia zależy od poziomu wewnętrznego poznania i umiejętności utrzymania równowagi. Tworzę je lub modeluję, gdy reagując na zdarzenia ulegam różnym reakcjom. Mają później wpływ na dalsze postępowanie i zdrowie. Wpływają również na otoczenie i gdy się wzajemnie wzmacniają odczuwam sympatię. Reszta podlega tym samym prawom triad. Gdy jednak słabnie ich wewnętrzna intensywność potrzebne jest ich doładowanie. Korzystam wtedy z naturalnych źródeł kolorów. Jeśli tego nie zrobię obce kolory mogą przygasić te które posiadam. Jego efektem jest szarości przygnębienia.
Trzecia triada kolorów ukryta jest na obrzeżach tęczy. Odkryłem ją spacerując po łąkach z dala od hałasu miasta. Szarości wewnętrznego wyciszenia pozwoliła usłyszeć muzykę życia skrytą w trawach, poznawać dźwięki latających owadów i delikatną muzykę liści poruszanych przez wiatr. Nawet oddech mojego przyjaciela jest inny, gdy z psim poznaniem biega wśród traw. To jest obraz tworzony kolorami ziemi i nieba. Ta triada tworzenia ma swoją reprezentacją graficzną wpisaną w tęczę i składa się z obrazu, działania i ochrony. Jest również przedsionkiem dla innych nauk, dlatego pominę tu jej składowe. Wspomniałem o niej tylko, dlatego by umożliwić naukę uzupełniania kolorów z otaczającego nas piękna skrytego poza wielkomiejski gwarem.
Ostatnią triadą wpisaną w tęcze tworzą przeznaczenie, wola i opatrzność. Jest ona olśnieniem, które z harmonią dźwięków i chemią związków tworzy życie.
Tyle w sposób skrótowy mogę powiedzieć o kolorach, ich związkach i zależnościach.
Ten opis jest wstępem do poznania Szmaragdowej Tablicy
Slawek Drej edytował(a) ten post dnia 15.08.07 o godzinie 23:50