Monika W.

Monika W. HRK FMCG :) szukam
najlepszych.. ;)

Temat: Bieganie

hejka,

mam pytanko, jakie są wasze opinie odnośnie samego biegania? jak często w jakich porach najlepiej? ile czasu?
Może macie jakieś pozytywne doświadczenia...

Pozdarawiam,

konto usunięte

Temat: Bieganie

Jaki jest cel biegania?
Bieganie rekreacyjne, zawodowe, poprawa kondycji, redukcja tkanki tłuszczowej?Michał Puchałowicz edytował(a) ten post dnia 19.08.09 o godzinie 16:21
Monika W.

Monika W. HRK FMCG :) szukam
najlepszych.. ;)

Temat: Bieganie

poprawa kondycji no i oczywiście spalenie tkanki tłuszczowej..

konto usunięte

Temat: Bieganie

Bieganie kondycyjne będzie różniło się od tego typowego na spalanie tkanki tłuszczowej,

Trening typowy na spalanie powinien trwać dłużej i z mniejszym tętnem (ok 120-140), tkanka tłuszczowa zostaje spalana dopiero po 20-30 minutach biegania (niestety),

Biegi typowo kondycyjne - z większym tętnem.Michał Puchałowicz edytował(a) ten post dnia 19.08.09 o godzinie 16:27
Monika W.

Monika W. HRK FMCG :) szukam
najlepszych.. ;)

Temat: Bieganie

będę wdzieczna za wyjaśnienie w takim razie jednego i drugiego..
jak najlepiej?

konto usunięte

Temat: Bieganie

Monika Tryc:
poprawa kondycji no i oczywiście spalenie tkanki tłuszczowej..

wpisz w google 'bieganie hiit'... juz kiedys dawalem tu chyba linka, ze wykazano iz trening interwalowy lepiej sprzyja paleniu tkanki tluszczowej.

tylko taka uwaga - hiit jest fajny dla osob, ktorych nie bawi same bieganie dla biegania... zamiast 30-60min biegania masz trening 20-25min. Natomiast, zeby w ogole moc ten trening przeprowadzic to wypada juz miec niezla kondycje.

Jak zaczynasz dopiero to proponuje sobie nie zawracac glowy tym jak dlugo tylko wyjsc i zobaczyc jaka masz kondycje. Mozesz tez zaczac od marszobiegow, np 2 min biegniesz, 1 min marsz...

Ja jak zaczynalem biegac to sobie postanowilem - to ok, na pierwszy raz jakies 30 minutek.. po 15 wrocilem ledwo zywy ;)
Monika Kasińska

Monika Kasińska Tłumacz przysięgły
jęz. angielskiego
http://qualicom.pl

Temat: Bieganie

Jak lubisz biegać, to 40 min. z rana na czczo i spalanie na pewno się rozpocznie, przy odpowiedniej diecie. :-)

konto usunięte

Temat: Bieganie

Monika K.:
Jak lubisz biegać, to 40 min. z rana na czczo i spalanie na pewno się rozpocznie

rozpocznie sie na 100%... poleci i tluszcz i miesnie.
Joanna Gruszecka

Joanna Gruszecka Instruktor Fitness.
Instruktor
Kulturystyki. Trener
Perso...

Temat: Bieganie

Monika K.:
..... z rana na czczo ....


.... to potrzebuję wypić proteinę a potem wartościowe śniadanie, a nie żadne bieganie
Joanna Gruszecka

Joanna Gruszecka Instruktor Fitness.
Instruktor
Kulturystyki. Trener
Perso...

Temat: Bieganie

Joanna G.:
Monika K.:
..... z rana na czczo ....


.... to potrzebuję wypić proteinę a potem zjeść wartościowe śniadanie, a nie żadne bieganie
Monika W.

Monika W. HRK FMCG :) szukam
najlepszych.. ;)

Temat: Bieganie

rano niestety nie mam na to czasu.. w ostatnim czasie zaczelam biegac wieczorami ok 19-20. Max 40-50 min wiecej nie daje rady niestety :(
Dominik N.

Dominik N. EMEA Distribution
Planning Manager

Temat: Bieganie

Zawsze miałem problemy z porannym bieganiem, na wszelkiego rodzaju obozach sportowych było to dla mnie wielkim utrapieniem ;))) mój organizm bardzo dziwnie reaguje na poranne bieganie na czczo... za to kompletnie nie mam problemu z bieganiem późnym wieczorem... podobno można mieć po tym kłopoty z zaśnięciem, ale ja ich nie mam, więc polecam także przetestować tę porę... tak dla porównania. 40-50 min wystarczy, żeby były efekty i aby nie znienawidzić tego całkowicie...
kiedyś ktoś tu napisał fajną rzecz, aby wybrać to co się lubi najbardziej... może rower, pływanie, jeśli bieganie jest dla Ciebie smutną koniecznością.

konto usunięte

Temat: Bieganie

Monika K.:
Jak lubisz biegać, to 40 min. z rana na czczo i spalanie na pewno się rozpocznie, przy odpowiedniej diecie. :-)

To prawda, polecam jednak (za specjalistami) stosowanie rowniez BCAA aby nie tracic miesni.

konto usunięte

Temat: Bieganie

Polecam książke - "Biegiem przez życie". Skarżyński
Pozdrawiam
Monika Kasińska

Monika Kasińska Tłumacz przysięgły
jęz. angielskiego
http://qualicom.pl

Temat: Bieganie

Sławomir Kawała:
Monika K.:
Jak lubisz biegać, to 40 min. z rana na czczo i spalanie na pewno się rozpocznie

rozpocznie sie na 100%... poleci i tluszcz i miesnie.

Koleżance nie chodzi ani o robienie ani o zachowywanie masy mięśniowej, ale o spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej. Przy odpowiedniej diecie żadna tragedia się nie stanie.
Andrzej Pawluszek:
To prawda, polecam jednak (za specjalistami) stosowanie rowniez
BCAA aby nie tracic miesni.

Zgadzam się. BCAA + glutamina. Niektórzy polecają również izolat białkowy.
Dominik N.:
Zawsze miałem problemy z porannym bieganiem, na wszelkiego rodzaju obozach sportowych było to dla mnie wielkim utrapieniem > ;))) mój organizm bardzo dziwnie reaguje na poranne bieganie na > czczo... za to kompletnie nie mam problemu z bieganiem późnym
wieczorem... podobno można mieć po tym kłopoty z zaśnięciem, ale ja ich nie mam, więc polecam także przetestować tę porę... tak dla porównania.

Dziwnie to znaczy jak? ;-) Napisałam o porannym bieganiu na czczo, bo to jest najskuteczniejsza metoda na stosunkowo szybkie spalenie nadmiaru tłuszczu. Niemniej bieganie wieczorne jest równie dobre, jeśli ktoś lubi. Tak jak z każdą formą aktywności - jednym pasuje ćwiczenie z rana, innym wieczorem. Ja też preferuję wieczory, chociaż rano nie mam żadnych "dziwnych" reakcji organizmu. :-)Monika K. edytował(a) ten post dnia 19.08.09 o godzinie 21:59
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: Bieganie

Monika K.:
Jak lubisz biegać, to 40 min. z rana na czczo i spalanie na pewno się rozpocznie, przy odpowiedniej diecie. :-)

Chyba mięśni...
Dominik N.

Dominik N. EMEA Distribution
Planning Manager

Temat: Bieganie


Dziwnie to znaczy jak? ;-) Napisałam o porannym bieganiu na czczo, bo to jest najskuteczniejsza metoda na stosunkowo szybkie spalenie nadmiaru tłuszczu. Niemniej bieganie wieczorne jest równie dobre, jeśli ktoś lubi. Tak jak z każdą formą aktywności - jednym pasuje ćwiczenie z rana, innym wieczorem. Ja też preferuję wieczory, chociaż rano nie mam żadnych "dziwnych" reakcji organizmu. :-)

"dziwnie" będzie musiało wystarczyć ;))
poza tym nie była to polemika z Twoim postem, ot moja subiektywna/luźna uwaga na temat zapodany przez Koleżankę ;)Dominik N. edytował(a) ten post dnia 19.08.09 o godzinie 23:28
Monika W.

Monika W. HRK FMCG :) szukam
najlepszych.. ;)

Temat: Bieganie

wielkie dzięki za liczne porady i uwagi na pewno skorzystam :) mnie zdecydowanie nie chodzi o mięśnie, wolałabym nawet żeby się niewyrabiały bo zbytnio umięśnione łydki u kobiety nie wyglądają ciekawie..
jak narazie będę się trzymała wieczorów, zauważyłam że więcej jest biegaczy wieczornych a to też motywuje no i zawsze raźniej :)
poczekamy na efekty :)
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: Bieganie

Monika Tryc:
wolałabym nawet żeby
się niewyrabiały bo zbytnio umięśnione łydki u kobiety nie wyglądają ciekawie..

Dlaczego nie?
Monika Kasińska

Monika Kasińska Tłumacz przysięgły
jęz. angielskiego
http://qualicom.pl

Temat: Bieganie

Każdy ma swój kanon urody i nie ma z czym polemizować. Nie wszystkim muszą się podobać umięśnione kobiety.

Następna dyskusja:

Bieganie a siłownia




Wyślij zaproszenie do