konto usunięte

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

WM 6.5 ma interface Sense, natomiast nie ma takiego systemu jak WM7 ;)
Co do WP7 to zapraszam tutaj.

Jako użytkownik HD2(WM6.5) i HD7(WP7) z czystym sumieniem polecam ten pierwszy, przynajmniej przez najbliższe miesiące/lata dopóki WP7 nie zostanie porządnie połatany i MS udostępni więcej usług w Polsce/Europie.Krzysztof Kawa edytował(a) ten post dnia 03.02.11 o godzinie 16:29
Dawid G.

Dawid G. Consultancy Manager
IRD

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

ok ok my bad, pomyłka w nazewnictwie. naprawdę HD2? wyświetlacz chyba także bez rewelki? Naprawdę Mozart byłby gorszy od niego?
Marcin Kalęba

Marcin Kalęba MBA. Specjalista z
zakresu zdrowia
publicznego. Szukam
no...

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

HD2 - w necie istnieje wiele modyfikacji systemu, można nawet na nim postawić Androida.
Ja jestem bardzo zadowolony.

konto usunięte

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

Jeśli chodzi o HD2 i HD7 to różnica wyświetlacza jest niezauważalna (nie wiem czy to nie ten sam przypadkiem), natomiast nie spodziewałbym się po Mozarcie żeby miał jakiś lepszy wyświetlacz niż HD7 więc..

Jeśli chodzi o ilość funkcji, możliwość konfiguracji, rozbudowy, dostępnych aplikacji i usług, modyfikacji oraz ilość rodzajów możliwego użycia - jakikolwiek fon z WP7 to w porównaniu z HD2 metr mułu. Dodatkowo w tej chwili możesz na nim zainstalować 3 różne systemy - WM6.5, WP7 i Androida (2 ostatnie nieoficjalnie).

WP7 wygląda bajerancko i jak każda nowa zabawka - na początku cieszy błyskotkami. Niestety przywyka się do nich po tygodniu i zostaje się z bardzo ograniczonym, prawie niemodyfikowalnym systemem, któremu brakuje czegoś na każdym kroku.

konto usunięte

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

Ja zostałem z HTC HD2 z Androidem i lepszego combo jeszcze w życiu nie miałem.
Jak ktoś chce porzeczytać (ohydna kryptoreklama :) ) http://marcinbojko.wordpress.com/2011/01/30/wsiaklem-w...

konto usunięte

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

Marcin Bojko:
lepszego combo jeszcze w życiu nie miałem.

Zgadzam się w 200% :)

konto usunięte

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

A kolega jaki build ? ;)
Dawid G.

Dawid G. Consultancy Manager
IRD

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

no ok, jeśli wgrałbym andka (sposobem z zalinkowanego blogu) to tracę gwarancję? Bo interesuje mnie zakup nowego telefonu

konto usunięte

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

Może tak:
Aby wgrać Androida musisz wgrać HardSPL a więc tak.
Ale jest to operacja odwracalna - a więc nie ;)Marcin Bojko edytował(a) ten post dnia 03.02.11 o godzinie 19:54
Dawid G.

Dawid G. Consultancy Manager
IRD

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

ok a coś na temat desire hd? wart ceny?

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

jak na telefon ze średniej półki cenowej, to jest wart uwagi.
Spokojnie, można trafić z nim jakieś okazje na Allegro, czy nawet wziąć go na mixa, czy abonament. Tym bardziej, że ofert za 1PLN, obecnie z nim raczej na rynku nie brakuje (Era, Plus, Orange w ofercie dopasowanej itd.), o której nota bene tak głośno było ostatnio.
Jest naprawdę w czym wybierać.
Dawid G.

Dawid G. Consultancy Manager
IRD

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

na okazje z allegro poluję już dawno, jeśli chodzi o sieć to jestem uziemiony w plusie, więc nawet z przedłużeniem umowy nie ma desire hd w ofercie, te oferty za "złotówkę" to chyba na firmę przy 200 zł abonamencie

konto usunięte

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

Przyznam się że już dawno przestałem brać telefony z sieci. Jakoś ... wolny rynek kręci bardziej, przychodząc z własnym mam 50% abonamentu plus umowę na 6/12/18 miesięcy.

konto usunięte

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

HD2 po przeróbkach umożliwia nie tylko zmianę systemu, ale bootowanie dwóch różnych przy starci(WM6.5 i Androida), więc myślę, że jest bardzo dobrym pomysłem :)

Jakby co to tu link ze szczegółami:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=733752
Dawid G.

Dawid G. Consultancy Manager
IRD

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

poczytałem sobie o hd2 i rzeczywiście jest to lekko słabszy htc desire hd, jedynie ilość ramu jest znacząco większa (prawie o połowę), ale najbardziej system mnie odrzuca, chociaż nakładka sense w dużym stopniu to niweluje, no i oczywiście można zmienić system (ale tego nie planuję przez przynajmniej rok, jakoś tak wolę mieć tą gwarancję). Jeśli znajdę tanie hd2 (1000-1100, max 1200) to od razu biorę, ale szczerze mówiąc, zastanawiam się nad dołożeniem tych 400 zł - wtedy miałbym htc DHD z natywnym andkiem...rozterki :)

konto usunięte

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest i tak wgranie HARDSPL - jest to operacja odwracalna, tzn. jeżeli musisz oddać telefon do serwisu, przywracasz oryginalny ROM, oddajesz, wraca, wgrywasz HARDSPL.
HTC HD2 jest o tyle świetnym rozwiązaniem iż minimalnym nakładem pracy masz 2 systemy do wyboru (bez większych ingerencji) - z czego buildów Androida możesz mieć kilka na SD i tylko przełączać się między nimi.

Przy całej atencji jaką mam do HTC muszę przyznać że nie rozpieszczają userów ani dobrym supportem ani aktualnymi wersjami ROM'ów - ot: sprzedaj i zapomnij.
Jedynym wyjściem bycia uptodate jest właśnie społeczność moderska, inaczej 3 miesiące po premierze telefon zamienia się w cegłę do dzwonienia ;)
Konrad Brywczyński

Konrad Brywczyński menedżer ds.
handlowych - PTC
Polymer Trade Center
Sp. z ...

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

Dawid G.:
poczytałem sobie o hd2 i rzeczywiście jest to lekko słabszy htc desire hd

Pod jakim pozorem słabszy? To jest technicznie praktycznie ten sam diwajs: ten sam procesor, ten sam ekran, właściwości radiowe. Różnią się nieznacznie obudową i ilością RAMu.
jedynie ilość ramu jest znacząco większa (prawie o połowę), ale najbardziej system mnie odrzuca, chociaż nakładka sense w dużym stopniu to niweluje, no i oczywiście można zmienić system (ale tego nie planuję przez przynajmniej rok, jakoś tak wolę mieć tą gwarancję).

Dramatyzujesz. Ja sobie włączam jeden albo drugi zależnie od nastroju albo tego, co akurat chcę robić. ;)
Jeśli znajdę tanie hd2 (1000-1100, max 1200)

W tej cenie powinieneś bez problemu kupić.
Dawid G.

Dawid G. Consultancy Manager
IRD

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

z tego co wiem, to procek i grafika są lekko nowsze (nowsze wersje) w dhd, ale osobiście i tak bym tego zapewne nie odczuł. W takim razie pozostaje mi nic innego jak zaostrzyć poszukiwania hd2 i wgranie 2 systemów :)

Dziękuję wszystkim za pomoc, szczególnie p. Marcinowi B.,

pozdrawiam

konto usunięte

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

Ja się szczerze zastanawiam nad drugim HTC do testów. Tyle razy robiłem/robię zmiany wersji i debug iż szczerze dziwię się że ktoś jeszcze może się do mnie dodzwonić ;P

Temat: Który model HTC, ktoś pomoże wybrać?

Karolina Lewandowska:
Tym bardziej, że ofert za 1PLN, obecnie z nim raczej na rynku nie brakuje (Era, Plus, Orange w ofercie dopasowanej itd.), o której nota bene tak głośno było ostatnio.
Jest naprawdę w czym wybierać.

Era właśnie wycofała Desire HD z oferty, po 3 tygodniach od wprowadzenia do sprzedaży w swojej sieci.
Nie wiadomo, czy i w ogóle znowu się pojawi - mniej więcej taki wpis można przeczytać na stronie Ery na FB. Profesjonaliści pełną gębą.

Następna dyskusja:

Który HTC




Wyślij zaproszenie do